Zdrówko

Co wykonać, aby posiadać śliczne, wypielęgnowane, a przede wszystkim zdrowe kończyny dolne

Mężczyźni w młodzieńczym wieku prawie zawsze zwracają uwagę na nogi niewiasty – z tą potoczną opinią możemy się czasami zetknąć. Czy to stwierdzenie bywa uzasadnione? Cóż, nie nam o tym decydować. Natomiast wart wspomnienia staje się fakt, że dla jednej białogłowy problemem będzie taki wybór spódnic, rajstop i kozaczków, aby maksymalnie wydłużyć optycznie nogi, podczas gdy pozostałe damy martwią się żylakami.
Continue Reading
Zdrówko

Dermatologia a także medycyna pracy – działy medycyny, w których ludzie coraz częściej wpisują się na wizyty.

Zdrowie jest motywem, który częstokroć jest przez sporo osób poruszany. Pochłania on myśli ogromnej ilości obywateli w szczególności tych, które cierpią na różnorakie dolegliwości oraz schorzenia. Jest również tematem zaprzątającym myśli osób, które są zdrowe i chciałyby taki stan zachować jak najdłużej.
Continue Reading
Zdrówko

Lekarzu wylecz się sam – jak w XXI wieku leczymy się z tych poważniejszych oraz tych niegroźnych chorób czy przykrych dolegliwości

Od czasu, gdy dostęp do sieci stał się powszechny, Polacy o dużo chętniej leczą się na własną rękę. Lekarze napominają, żeby nie zasięgać porad u tzw. doktora Google, lecz w przypadku wystąpienia niepokojących symptomów od razu udać się do gabinetu lekarskiego albo nawet na pogotowie.
Continue Reading
Bez kategorii

Niegasnąca popularność studiów medycznych. Wybieranie specjalizacji

Od długich lat medycyna cieszy się dużą popularnością pośród młodzieży, która wybiera się na studia. Ale ostatecznie silna selekcja w trakcie rekrutacji oraz późniejsza – pośród studentów pierwszego roku powoduje, iż kierunek ten kończy dużo mniejsza niż początkowa liczba studentów. Określona liczba tych szczęśliwców decyduje się na specjalność, którą jest chirurgia.
Continue Reading
Zdrówko

Do jakich specjalistów rejestrujemy się w miarę często, a do jakich tylko sporadycznie, tj. w przypadku krytycznych dolegliwości?

Zapisywanie na wizytę do przychodni czasami staje się koniecznością, której najczęściej unikamy jak ognia. Wiele mężczyzn zwleka z udaniem się do stomatologa tak długo, jak to tylko możliwe – kiedy jednak ból zęba mądrości staje się nie do wyleczenia własnymi metodami, wtedy widok fotela stomatologicznego może okazać się, o dziwo, krzepiący.
Continue Reading
Zdrówko

Jacy są dobrzy fachowcy w stolicy

Rzeczywistość jest dla wielu osób przytłaczająca. Kiedy dowiadujemy się, że na pewne badanie trzeba będzie poczekać parę miesięcy, a na operację kolejnych kilka, zaczynamy się zastanawiać czy uda nam się dożyć do wyznaczonych terminów. Jeżeli nie jesteśmy w krytycznym stanie trudno oczekiwać natychmiastowej pomocy. Dlatego wiele osób stawia na niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej, a tych powstaje coraz więcej.
Continue Reading
Zdrówko

Czy wskazane jest poddawać się w dzisiejszych czasach operacjom plastycznym?

Chirurgia plastyczna jest jedną z dziedzin medycyny, jaka cieszy się w dzisiejszych czasach niezmiernie dużym zaciekawieniem i ogromną popularnością. Coraz więcej osób decyduje się na operacje plastyczne, jakie mają na celu „poprawienie czegoś”. Większość z nas nie jest zadowolona ze swojego wyglądu, poniektórym przeszkadza zbyt spory nos, innym za małe usta, jeszcze innym nieduży biust.
Continue Reading
Zdrówko

Jak należycie zadbać o nasze zdrowie w zimowym czasie?

Okres zimowy to bez wątpienia uciążliwy czas dla naszego organizmu. Jesteśmy bowiem podczas tych miesięcy w szeregu przypadków narażeni na negatywne działanie niskiej temperatury, która przez większość dni pozostaje na względnie małym poziomie. W tym miejscu powinno się potwierdzić, że takie warunki atmosferyczne zdecydowanie nie działają na naszą korzyść. Zapadamy bowiem w tym okresie na różnorodne choroby, jakie połączone są z szybkim szerzeniem się bakterii w powietrzu.
Continue Reading
Zdrówko

Czym jest wazektomia

Wazektomia, zatem przecięcie nasieniowodów, jest pewną z metod antykoncepcji dla facetów. Wielu Amerykanów oraz Europejczyków poddaje się temu zabiegowi, szczególnie, że ostanie doniesienia na temat niebezpieczeństwa zatorów, wylewów krwi do mózgu a także zawałów serca narastające przy zażywaniu pigułek antykoncepcyjnych nie napełniają optymizmem.
Continue Reading