Zdrówko

Powszechność parafarmaceutyków na najczęstsze choroby sprawia, że do lekarza nie chodzimy zbyt często

Rejestr dolegliwości, które usiłujemy leczyć na własną odpowiedzialność jest w miarę długi i cały czas się wydłuża. Miesiące, a nawet lata trwa oczekiwanie na wizytę u specjalisty. Kolejnym powodem do unikania gabinetów w prywatnych przychodniach jest niechęć, by tak rzec, ogólnoludzka, do miejsc, które w jakiś sposób kojarzą się z zastrzykami i pozostałymi bolesnymi zabiegami. A czasem dolegliwości jesteśmy w stanie wyleczyć samodzielnie, bo wcale nie są niebezpieczne dla życia.
Continue Reading
Zdrówko

Jak troszczyć się o zdrowie naszego organizmu zimą

Zima to okres kiedy odporność naszego organizmu słabnie – musimy więc zatroszczyć się o siebie, tak, by nie narażać się na choroby. W czasie tym jesteśmy wręcz obsypywani wiadomościami na temat tego w jaki sposób o siebie zadbać i jakiego rodzaju leki stosować, kiedy już choroba nas dosięgnie.
Podstawowym zapytaniem winno być jak zabezpieczyć się przed chorobą? Oczywiście powinniśmy się cieplej ubierać – ale tego chyba nie trzeba nikomu mówić – niezwykle niskie temperatury robią to za nas – wiadomym jest, że kiedy pruszy śnieg wypada zadbać o odpowiednio ciepłą kurtkę oraz o dobrze wykonane buty.
Continue Reading
Zdrówko

Zalety niestandardowych metod leczenia, na czym będzie polegać coraz popularniejsze świecowanie uszu.

Tradycyjne metody leczenia coraz częściej stanowią uzupełnienie klasycznej medycyny. Spora ilość lekarzy w dalszym ciągu podchodzi dość sceptycznie, jeżeli chodzi o niektóre metody używane w naturalnej medycynie wielu krajów, lecz faktów nie da się zaprzeczyć. Sporo z tego typu zabiegów, mimo dużych sprzeciwów ze strony środowiska lekarskiego, faktycznie pomaga w wielu przypadkach.
Continue Reading