Zdrówko

W jaki sposób odnaleźć dobrego ginekologa czy dermatologa w Warszawie? – sprawdź metody na znalezienie dobrego lekarza

Często w przypadku, gdy dotykają nas konkretne dolegliwości albo kłopoty, w pośpiechu szukamy doktora, który mógłby nas szybko przyjąć. Niestety nie każdorazowo tego rodzaju prędki wybór okazuje się rozsądnym postępowaniem. Szczególnie, jeśli mówimy o sytuacjach, które nie wymagają dużego pośpiechu. W takiego rodzaju przypadkach rozsądniej jest poczekać na przyjęcie do lekarza, który jest naprawdę polecanym fachowcem. Kłopotem nie jest jednakże oczekiwanie w ogromnej kolejce na wizytę, lecz znalezienie takiego lekarza. Jak sobie z tym poradzić?
Continue Reading
Bez kategorii

Które zabiegi przeprowadzić w gabinecie kosmetycznym po pięćdziesiątce

Nie wszystkie zabiegi upiększające można wykonać w domu. Dbające o urodę kobiety po pięćdziesiątce częstokroć udają się do salonów kosmetycznych nie jedynie po profesjonalną poradę, ale poddają się tam też zabiegom pomagającym zatrzymać urodę. Kobiety mogą się poddać zabiegom (np.): Likwidowania poszerzonych naczynek krwionośnych – zabieg ten kosmetyczki wykonują z pomocą elektrolizy efektywnie likwidującej siateczkę poszerzonych naczynek krwionośnych.
Continue Reading
Bez kategorii

Czy mamy świadomość, iż okazuje się być sąd lekarski?

Czy wiemy, że doktorzy są odpowiedzialni za własne decyzje?

Powinniśmy sobie zdawać sprawę z tego, że lekarze muszą się liczyć z odpowiedzialnością za własne decyzje. Z tym, że jeśli coś robią źle i z ich winy pacjent zostanie okaleczony, lub nawet straci życie, to będą ciągnięci do odpowiedzialności za decyzje, które wtenczas podejmowali. Dlatego właśnie lekarze są właściwie ubezpieczeni, ale z drugiej strony też robią wszystko, by posiadać gwarancję, że ich wiedza pomoże leczyć nawet te najtrudniejsze przypadki i że będą wiedzieli, jakie decyzje podejmować w odpowiedniej porze.
Continue Reading
Zdrówko

Lekarzu wylecz się sam – jak w XXI wieku leczymy się z tych poważniejszych oraz tych niegroźnych chorób czy przykrych dolegliwości

Od czasu, gdy dostęp do sieci stał się powszechny, Polacy o dużo chętniej leczą się na własną rękę. Lekarze napominają, żeby nie zasięgać porad u tzw. doktora Google, lecz w przypadku wystąpienia niepokojących symptomów od razu udać się do gabinetu lekarskiego albo nawet na pogotowie.
Continue Reading