Zdrówko

Lekarzu wylecz się sam – jak w XXI wieku leczymy się z tych poważniejszych oraz tych niegroźnych chorób czy przykrych dolegliwości

Od czasu, gdy dostęp do sieci stał się powszechny, Polacy o dużo chętniej leczą się na własną rękę. Lekarze napominają, żeby nie zasięgać porad u tzw. doktora Google, lecz w przypadku wystąpienia niepokojących symptomów od razu udać się do gabinetu lekarskiego albo nawet na pogotowie.
Continue Reading
Bez kategorii

Które zabiegi przeprowadzić w gabinecie kosmetycznym po pięćdziesiątce

Nie wszystkie zabiegi upiększające można wykonać w domu. Troszczące się o urodę damy po pięćdziesiątce częstokroć udają się do salonów kosmetycznych nie tylko po fachową wskazówkę, ale poddają się tam też zabiegom pomagającym zachować młodość. Damy mogą poddać się zabiegom (np.): Likwidowania poszerzonych naczyń krwionośnych – zabieg tenże kosmetyczki wykonują za pomocą elektrolizy efektywnie usuwającej siateczkę poszerzonych naczynek krwionośnych.
Continue Reading
Zdrówko

W jaki sposób odnaleźć dobrego ginekologa czy dermatologa w Warszawie? – sprawdź metody na znalezienie dobrego lekarza

Nierzadko w sytuacji, gdy dotykają nas określone dolegliwości albo kłopoty, w pośpiechu poszukujemy doktora, który mógłby nas szybko przyjąć. Na nieszczęście nie zawsze tego typu prędki wybór jest właściwym postępowaniem. Zwłaszcza, jeżeli mowa o przypadkach, które nie wymagają dużego pośpiechu. W takiego typu sytuacjach lepiej jest poczekać na przyjęcie do lekarza, który jest rzeczywiście świetnym fachowcem. Kłopotem nie jest jednakże oczekiwanie w długiej kolejce na swoją kolej, ale znalezienie takiego lekarza. W jaki sposób się z tym uporać?
Continue Reading
Bez kategorii

Czy mamy świadomość, iż okazuje się być sąd lekarski?

Czy powiemy, że doktorzy okazują się być odpowiedzialni za własne decyzje?

Powinniśmy sobie zdawać sprawę z tego, że doktorzy muszą się liczyć z odpowiedzialnością za swoje decyzje. Z tym, że gdy coś robią niewłaściwie i z ich winy chory będzie okaleczony, albo nawet straci życie, to będą pociągnięci do odpowiedzialności za decyzje, które wtedy podejmowali. Przez to właśnie doktorzy są odpowiednio ubezpieczeni, ale z drugiej strony także wykonają wszystko, żeby mieć świadomość, że ich wiedza pomoże wyleczyć również te najcięższe przypadki oraz że będą mieli świadomość, jakie decyzje podjąć w odpowiedniej porze.
Continue Reading