Zdrówko

Kiedy warto zrobić test na płodność oraz co to jest histeroskopia?

Kłopoty z płodnością dotykają dziś liczny odsetek społeczeństwa, mogą mieć one rozmaite podłoże, takie jak na przykład nieprawidłowy styl życia, genetyka czy też wiek. Niepłodność występuje wtedy, gdy para na próżno stara się o dziecko oraz mimo systematycznego współżycia (w periodzie choć roku) nie dochodzi do poczęcia. Problemy z płodnością może posiadać zarówno partnerka, jak również mężczyzna, wobec tego tak istotne jest trafne zdiagnozowanie przyczyny przez wykonanie testu na płodność.
Continue Reading
Zdrówko

Nie zaniedbaj rehabilitacji, ona okazuje się naprawdę istotna dla twojego zdrowia oraz kondycji

Rehabilitacja to niesamowicie istotna część powracania do formy po przeżytych schorzeniach albo przeróżnych wypadkach bądź zabiegach. Po tak trudnych przeżyciach człowiek czuje się słabo, brak energii na zwyczajne czynności, nie dopisuje apetyt oraz nie można pozwalać sobie na codzienną dawkę ruchu. Rehabilitacja tocząca się pod dozorem wprawionego rehabilitanta potrafi przywrócić człowieka do najlepszego możliwego stanu zdrowia i formy.
Continue Reading
Zdrówko

Badanie nasienia jako główne test przy leczeniu niepłodności.

Badanie nasienia pozwala sprawdzić stan, szybkość i ilość plemników w męskiej spermie. Badanie to jest dla mnóstwa mężczyzn krępujące, ale nie ma żadnego wpływu na zdrowie. Ocena budowy męskich narządów płciowych oraz nasienia jest prosta, niedroga i zezwala sprawnie znaleźć m.in. powód niepłodności. Głównym krokiem w kierunku oceny płodności partnera jest wykonanie badania nasienia. W klinikach można przeprowadzić badania na płodność u pacjenta na podstawie skierowania od lekarza, jak i bez skierowania.
Continue Reading
Zdrówko

Leczenie problemów z oczami

Niektóre osoby używają okularów jako modny gadżet, dodatek do stroju, dzięki któremu uzyskują osobliwy wygląd. Osoby, które mają wady wzroku traktują je bardzo poważnie. Wady wzroku obecnie są bardzo powszechne, coraz częściej można spotkać osoby w okularach lub noszące soczewki. Ludzie ci muszą być pod stałą opieką lekarza okulisty. Bardzo często pacjenci wybierają wizyty w dużych klinikach okulistycznych, ponieważ uważają, że będą mogli liczyć na fachową opiekę.
Continue Reading
Zdrówko

Badania genetyczne to ważna sprawa

Wszyscy wiemy, że za odbicie w lustrze odpowiadają nasze geny, a konkretnie geny matki i ojca, które złączyły się w nasze wyjątkowe DNA. Choć nie jest to książkowa definicja, to ogólnie właśnie na tym, to polega. Jednak bywa i tak, że dzieci rodzą się z różnymi wadami genetycznymi. Wiele tęgich głów zastanawia się, czy takich genetycznych komplikacji można byłoby uniknąć. Jeśli chcemy dowiedzieć się czegokolwiek na temat genetyki, warto pójść do poradnia genetyczna.
Continue Reading