Bez kategorii

Praktyczny fach, jakim jest psycholog.

Wiara w siebie aktualnie jest na wagę złota. Kiedy maszyna zwana światem porusza motor pogoni za sukcesami jak i pieniędzmi. Człowiek robi wszystko co w jego mocy, aby zagwarantować dogodne życie sobie a także swoim bliskim. Jednakże co jeśli, nastanie moment rezygnacji, chwila kryzysu? Brak wiary w siebie, przede wszystkim asystuje w chwilach kryzysu a to po jakimś czasie rodzi się w depresję.
Continue Reading
Zdrówko

Skuteczne leczenie światłem.

Wbrew temu co by się mogło wydawać nie tylko tradycyjne formy leczenia w formie medykamentów są w stanie nam pomóc wyleczyć się z bardzo wielu chorób. Istniej gro technik na to, ażeby dojść do dobrej kondycji. Jednym z takich jest m.in. terapia światłem. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że zwyczajne światło w wielu przypadkach ma na nas doskonały wpływ. Jego własności były znane już starożytnym medykom w Egipcie. Najnowsze badania, które miały już miejsce w czasach nowożytnych definitywnie potwierdziły to, że światło słoneczne ma własności terapeutyczne, które zdecydowanie warto wykorzystywać w codziennej medycynie. Właśnie dlatego można dzisiaj mówić o niepodważalnej wiarygodności świałoterapii, która przez parę wieków była bagatelizowana.
Continue Reading
Bez kategorii

Jak efektywnie walczyć z depresją?

Naturalnie nie jestem żadnym psychiatrą, więc nikt nie powiedział, że jestem w stanie pomóc osobom, które chorują na poważną depresję. A więc jeśli na ten przykład ciągle, niemalże każdego dnia, na poważnie myślisz o odebraniu sobie życia, powinieneś szukać szybkiej pomocy u fachowców, nigdy nie możesz czerpać wiedzy z Sieci. Jednak już np. depresja sezonowa jest sporo popularniejsza, w sumie może dopaść każdego. A trzeba pamiętać, że Polska to nie Kalifornia, pogoda często płata nam figle. Chociaż w przykładowo Szwecji jest akurat w tej materii jeszcze gorzej.
Continue Reading
Zdrówko

Depresja zimowa – sposoby postępowania

Mamy w tym roku prześliczny październik, pełen odcieni, niezwykle ciepły. Temperatura blisko 18 stopni Celsjusza to wyśmienite warunki na przechadzki z rodziną po parku czy – jeśli ktoś ma takową możliwość – na wędrówki w górach. Sądzę zresztą, że jesień nad Bałtykiem również może dostarczyć wiele radości. Mi osobiście dużo frajdy przyniosło spozieranie na morze zza szyby tarasu kawiarni, popijając przy tym dobrą, mocną kawę.
Continue Reading
Zdrówko

Co najlepiej robić, aby w tym roku nie dopadła nas deprecha?

Depresja to koszmarna choroba, która wyniszcza solidnie naszą psychikę, ale także cały organizm. Czyli jeśli nie będziesz starał się walczyć ze stanami depresyjnymi, nigdy nie powinieneś nawet marzyć o szczęśliwym życiu. Takie są fakty! Jak jednakże możemy zawalczyć z depresją sezonową, zatem chorobą, która może uderzyć nas niespodziewanie, a potem na długi czas efektywnie wyniszczyć? Raczej nie jestem fachowcem, ale jakby nie patrzeć mogę podać trochę efektywnych metod, dzięki którym będziesz miał okazję zawalczyć ze swoją depresją. Przeczytaj owy tekst.
Continue Reading
Bez kategorii

W jaki sposób może pomóc specjalista od psychologii przy rozmaitych problemach jakie się pojawiają w życiu każdego z nas

Jakimi sposobami będzie pomagał specjalista od psychologii przy rozmaitych kłopotach jakie się pojawiają w życiu każdego z nas. W coraz większym tempie naszego życia, ciągłym napięciu i stresie wiele osób przestaje sobie radzić z bieżącymi problemami. Początkowo objawy mogą wyglądać niegroźnie, zaczyna się pojawiać zmęczenie, rozdrażnienie czy ograniczenie kontaktów z rodziną czy przyjaciółmi.
Continue Reading
Zdrówko

Walczymy ze smutkiem

Depresja to ciężkie schorzenie, które jest zwykłe lekceważone przez ludzi.Gdy ktoś cierpi na długotrwałe obniżenie nastroju, najczęściej jego przyjaciele usiłują go podnieść na duchu, opowiadając banały o sezonowej chandrze. A to całkowita bzdura – depresja jest chorobą, która powinna być właściwie kurowana. Cierpiącym na taką dolegliwość zaleca się wielomiesięczne przyjmowanie silnych lekarstw i uczęszczanie na terapię.
Continue Reading
Zdrówko

Jakie symptomy ma zimowa depresja i jakie są najbardziej skuteczne sposoby jej kuracji.

Coraz krótszy dzień, a tym samym mniejsza ilość słonecznego światła, jakie dociera do ludzi w ciągu dnia sprawia, że u niejednej osoby pojawia się sezonowa depresja. U części osób może się ona zacząć już w październiku i trwać przez kilka miesięcy, aż do powiększenia się dnia i większej ilości słonecznych promieni. Objawy depresji sezonowej są bardzo podobne do normalnej odmiany tej choroby, choć ta na szczęście mija, jak tylko słońce zacznie świecić.
Continue Reading
Zdrówko

Jaką funkcję pełni psychoterapeuta oraz kiedy wskazane jest wybrać się na psychoterapię?

Psychoterapeuta to doświadczony specjalista, jaki pomaga pacjentom przejść przez różnorodne męczące sytuacje, kłopotliwe chwile czy pojawiające się problemy. Nie daje on gotowych rozwiązań, lecz użycza wsparcia emocjonalnego oraz psychicznego, pomaga inaczej popatrzeć na to, co w tym momencie dzieje się w życiu pacjenta, który nie zawsze umie zerknąć na poniektóre sprawy z innej, lepszej perspektywy. Pomaga pacjentowi przekształcić sposób myślenia czy postępowania i radzić sobie z trudnościami i życiowymi problemami.
Continue Reading
Zdrówko

Problemy psychologiczne – w jakim momencie zgłosić się do psychoterapeuty z depresją?

Dolegliwości natury psychologicznej dotykają nas co raz częściej. Nie ma już większego znaczenia wiek. Nawet dzieci są narażone na depresję albo nerwicę, jeśli zostaną poddane mocnym, niekorzystnym sytuacjom emocjonalnym.
Są regiony w naszym kraju, w których z pewnych względów większa liczba osób ma dolegliwości psychologiczne.
Continue Reading
Zdrówko

Ciężka sytuacja? Warto zdać się na rady psychologa, który jako bezstronna i obiektywna osoba, pomoże nam spojrzeć na nasze życie z innej perspektywy

Kłopoty i zmartwienia przytrafiają się każdemu. Aczkolwiek różni ludzie, inaczej sobie z nimi radzą. Co więcej – jedna i ta sama rzecz może być odmiennie rozpatrywana i analizowana: jedni będą odbierać ją z entuzjazmem, inni będą tłumić w sobie porażkę i narzekać na swoją sytuację. Rzecz jasna to, czy jesteśmy narażeni na depresyjne myśli zależy od rozlicznych czynników.
Continue Reading
Zdrówko

Znakomity gabinet psychologiczny na Dolnym Śląsku

W obecnych czasach wiele razy zdarza się, że rozmaite czynniki, takie jak przykładowo stres, trudności z pracą, uzależnienia lub problemy z nauką sprawiają, że jakość życia potrafi znacznie się obniżyć. Zdecydowanie szkoda tracić zdrowie na przeróżne problemy – zamiast tego najlepiej je skutecznie rozwiązać, jednak w niektórych sytuacjach przyda się pomoc znakomitego i wykształconego eksperta.
Continue Reading
Zdrówko

Terapia światłem

Aby doskonale dokonać wyboru określonej metody leczenia, najbezpieczniej zapoznać się bliżej z samym zagadnieniem, jakim jest terapia światłem, poznać gabinety wyspecjalizowane w fototerapii i kierować się osądami wyłącznie cenionych i sprawdzonych fachowców w tej branży. Współcześni mieszkańcy środkowej i północnej Europy nierzadko bowiem cierpią podczas zimy i jesieni na brak dostatecznej ilości światła słonecznego, którego nasi odlegli ewolucyjni przodkowie mieli pod dostatkiem. Światło ma ważną rolę w syntezie witaminy D, wpływa na samopoczucie, humor, cerę i kondycję psychiczną, więc jego odebranie wiąże się z przykrymi doznaniami, które mogą powodować nawet depresję sezonową.
Continue Reading
Zdrówko

Każdego z nas może dopaść depresja. Jedni mają z nią bardziej poważny, inni trochę mniejszy, problem. Niemniej, może ona dopaść każdego z nas. Jak się przed nią bronić?

Dzisiaj chandra jesienna i depresja to nic nadzwyczajnego, choć o tej drugiej częściej się mówi dzisiaj niż kiedyś. Może dlatego, że jest wyrażeniem, które niedawno tak naprawdę stało się modne. Kiedyś częściej od depresji używało się słów „smutek czy „zły humor”, dzisiaj wielu z nas wymienia właśnie to słowo, jeśli chce opisać pogorszenie nastroju. Chociaż najczęściej depresja mylona jest z obniżeniem nastroju to jednak każdemu z nas niezbędna jest pomoc, bo nie można nikogo zostawiać w negatywnym nastroju.
Continue Reading