Bez kategorii

W jaki sposób może pomóc specjalista od psychologii przy rozmaitych problemach jakie się pojawiają w życiu każdego z nas

Jak będzie pomagał specjalista od psychologii przy rozmaitych problemach które się mogą pojawić w życiu każdego z nas. W coraz większym tempie naszego życia, ciągłym napięciu i stresie wielu ludzi przestaje sobie radzić z pojawiającymi się problemami. Początkowo objawy groźnie nie wyglądają, pojawia się przemęczenie, apatia czy ograniczenie kontaktów z rodziną czy przyjaciółmi.
Continue Reading
Bez kategorii

Jak efektywnie walczyć z depresją?

Naturalnie nie jestem jakimś psychiatrą, toteż wcale nie jest powiedziane, że jestem w stanie pomóc tym osobom, które cierpią na dużą depresję. Czyli jeśli przykładowo nieustannie, niemal codziennie, na poważnie rozmyślasz o samobójstwie, powinieneś szukać szybkiej pomocy u ekspertów, w żadnym razie nie powinieneś czerpać informacji z Internetu. Jednakże już np. depresja sezonowa jest sporo popularniejsza, w sumie może dopaść wszystkich. A trzeba pamiętać, że Polska to nie Kreta, pogoda bardzo często płata nam figle. Chociaż w takiej Finlandii jest akurat w tej materii jeszcze słabiej.
Continue Reading
Bez kategorii

Praktyczny fach, jakim jest psycholog.

Pewność siebie obecnie będzie na wagę złota. Gdy maszyna nazywana światem porusza motor pogoni za sukcesami a także pieniędzmi. Osobnik uczyni wszystko co w jego sile, by zagwarantować znakomite życie sobie a także swoim bliskim. Jednak co jeżeli, ogarnie nas moment zwątpienia, chwila zawahania? Brak wiary w siebie, przede wszystkim towarzyszy w sytuacjach kryzysu a to po pewnym okresie przeistacza się w depresję.
Continue Reading
Zdrówko

Jakie symptomy ma zimowa depresja i jakie są najbardziej skuteczne sposoby jej kuracji.

Coraz dłuższe noce, a tym samym mniejsza ilość słonecznego światła, które dociera do ludzi podczas dnia powoduje, że u niejednej osoby może się pojawić sezonowa depresja. U pewnych osób może się ona zacząć już w październiku i trwać przez kilka miesięcy, aż do powiększenia się dnia i zwiększonej ilości słonecznych promieni. Objawy zimowej depresji są dość podobne do klasycznej wersji tego schorzenia, choć ta na szczęście mija, jak tylko słońce zacznie świecić.
Continue Reading
Zdrówko

Ciężka sytuacja? Warto zdać się na rady psychologa, który jako bezstronna i obiektywna osoba, pomoże nam spojrzeć na nasze życie z innej perspektywy

Kłopoty i zmartwienia przytrafiają się każdemu. Aczkolwiek różni ludzie, inaczej sobie z nimi radzą. Co więcej – jedna i ta sama rzecz może być odmiennie rozpatrywana i analizowana: jedni będą odbierać ją z entuzjazmem, inni będą tłumić w sobie porażkę i narzekać na swoją sytuację. Rzecz jasna to, czy jesteśmy narażeni na depresyjne myśli zależy od rozlicznych czynników.
Continue Reading
Zdrówko

Znakomity gabinet psychologiczny na Dolnym Śląsku

W obecnych czasach wiele razy zdarza się, że rozmaite czynniki, takie jak przykładowo stres, trudności z pracą, uzależnienia lub problemy z nauką sprawiają, że jakość życia potrafi znacznie się obniżyć. Zdecydowanie szkoda tracić zdrowie na przeróżne problemy – zamiast tego najlepiej je skutecznie rozwiązać, jednak w niektórych sytuacjach przyda się pomoc znakomitego i wykształconego eksperta.
Continue Reading
Zdrówko

Terapia światłem

Aby doskonale dokonać wyboru określonej metody leczenia, najbezpieczniej zapoznać się bliżej z samym zagadnieniem, jakim jest terapia światłem, poznać gabinety wyspecjalizowane w fototerapii i kierować się osądami wyłącznie cenionych i sprawdzonych fachowców w tej branży. Współcześni mieszkańcy środkowej i północnej Europy nierzadko bowiem cierpią podczas zimy i jesieni na brak dostatecznej ilości światła słonecznego, którego nasi odlegli ewolucyjni przodkowie mieli pod dostatkiem. Światło ma ważną rolę w syntezie witaminy D, wpływa na samopoczucie, humor, cerę i kondycję psychiczną, więc jego odebranie wiąże się z przykrymi doznaniami, które mogą powodować nawet depresję sezonową.
Continue Reading
Zdrówko

Co najlepiej robić, aby w tym roku nie dopadła nas deprecha?

Depresja to koszmarna choroba, która niszczy solidnie naszą psychikę, lecz także cały organizm. Czyli jeżeli nie będziesz starać się walczyć ze stanami depresyjnymi, w żadnym razie nie powinieneś marzyć o szczęśliwym życiu. Takie są realia! W jaki sposób jednak mamy okazję walczyć z depresją sezonową, a więc tą chorobą, która może uderzyć nas niespodziewanie, a później na dłuższy czas efektywnie wyniszczyć? Raczej nie jestem fachowcem, lecz w sumie jestem w stanie podać nieco skutecznych sposobów, dzięki to którym będziesz miał możliwość walczyć ze swoją depresją. Poczytaj ten artykuł.
Continue Reading
Zdrówko

Skuteczne leczenie światłem.

Wbrew temu co by się mogło wydawać nie tylko popularne formy leczenia w formie środków mogą nam pomóc wyleczyć się z bardzo wielu chorób. Istniej gro technik na to, by dojść do pełni dyspozycji. Jednym z nich jest m.in. terapia światłem. Mało z nas zdaje sobie sprawę z tego, że światło w wielu przypadkach ma na nas doskonały wpływ. Jego właściwości były znane już starożytnym lekarzom w Egipcie. Kolejne badania, które przeprowadzane były w czasach nowożytności ostatecznie potwierdziły to, że światło ma własności terapeutyczne, które zdecydowanie warto wykorzystywać w codziennej medycynie. Właśnie dlatego też można dziś mówić o pełnej wiarygodności świałoterapii, która przez kilka wieków była podważana.
Continue Reading
Zdrówko

Każdego z nas może dopaść depresja. Jedni mają z nią bardziej poważny, inni trochę mniejszy, problem. Niemniej, może ona dopaść każdego z nas. Jak się przed nią bronić?

Dzisiaj chandra jesienna i depresja to nic nadzwyczajnego, choć o tej drugiej częściej się mówi dzisiaj niż kiedyś. Może dlatego, że jest wyrażeniem, które niedawno tak naprawdę stało się modne. Kiedyś częściej od depresji używało się słów „smutek czy „zły humor”, dzisiaj wielu z nas wymienia właśnie to słowo, jeśli chce opisać pogorszenie nastroju. Chociaż najczęściej depresja mylona jest z obniżeniem nastroju to jednak każdemu z nas niezbędna jest pomoc, bo nie można nikogo zostawiać w negatywnym nastroju.
Continue Reading
Zdrówko

Walczymy ze smutkiem

Depresja to ciężkie schorzenie, które jest niezwykle często lekceważone przez ludzi. Jeśli ktoś narzeka na permanentny zły nastrój, zazwyczaj jego znajomi starają się go podnieść na duchu, głosząc komunały o czasowej chandrze. A to totalna nieprawda – depresja jest chorobą, która ma być odpowiednio kurowana. Chorujacym na taką dolegliwość rekomenduje się długotrwałe branie specjalnych medykamentów i uczęszczanie na terapię.
Continue Reading
Zdrówko

Jaką funkcję pełni psychoterapeuta oraz kiedy wskazane jest wybrać się na psychoterapię?

Psychoterapeuta to fachowy specjalista, jaki pomaga pacjentom przejść przez różnorodne ciężkie sytuacje, kłopotliwe chwile czy pojawiające się kłopoty. Nie zapewnia on gotowych rozwiązań, lecz udziela wsparcia emocjonalnego oraz psychicznego, pomaga inaczej spojrzeć na to, co obecnie dzieje się w życiu pacjenta, który nie zawsze umie zerknąć na poniektóre sprawy z innej, lepszej perspektywy. Pomaga pacjentowi przeistoczyć sposób myślenia lub postępowania i radzić sobie z przeszkodami i życiowymi problemami.
Continue Reading
Zdrówko

Problemy psychologiczne – w jakim momencie zgłosić się do psychoterapeuty z depresją?

Dolegliwości psychologiczne dotykają nas znacznie częściej. Bez znaczenia jest obecnie wiek. Nawet małe dzieci są zagrożone zapadnięciem na depresję czy nerwicę, szczególnie jeśli zostaną poddane mocnym, negatywnym zdarzeniom emocjonalnym.
Są obszary w naszym kraju, w których z różnych powodów większa liczba ludzi ma kłopoty psychologiczne.
Continue Reading
Zdrówko

Depresja zimowa – sposoby postępowania

Mamy tego roku śliczny październik, pełen odcieni, niezwykle ciepły. Temperatury w okolicach 18 stopni Celsjusza to doskonałe warunki na spacerki z dziećmi po lasie lub – jeżeli ktoś ma takową możliwość – na włóczęgi w górach. Myślę zresztą, że jesienny czas nad Bałtykiem również może przynieść sporo radości. Mi osobiście sporo frajdy przyniosło patrzenie na morze zza szyby tarasu kawiarni, popijając przy tym dobrą, mocną kawę.
Continue Reading