Zdrówko

Skuteczne leczenie światłem.

Wbrew temu co by się mogło wydawać nie tylko klasyczne formy leczenia w formie środków mogą nam pomóc wyjść z bardzo wielu problemów. Jest mnóstwo sposobów na to, aby dojść do dobrej kondycji. Jednym z nich jest m.in. terapia światłem. Niewielu z nas ma świadomość tego, że zwyczajne światło w wielu przypadkach ma na nas zbawienny wpływ. Jego własności były świetnie znane już starożytnym medykom w Egipcie. Najnowsze badania, które miały już miejsce w czasach nowożytności jednoznacznie potwierdziły to, że światło słoneczne ma właściwości lecznicze, które warto wykorzystywać w codziennej medycynie. Właśnie dlatego można dziś mówić o pełnej wiarygodności świałoterapii, która przez kilka wieków była bagatelizowana.
Continue Reading
Bez kategorii

Jaki wpływ mają cykliczne ćwiczenia na zdrowie?

Gdy z pół roku temu poszedłem do lekarza, spostrzegł, że po prostu zapuściłem się. Czyli utyłem, zacząłem miewać spore kłopoty zdrowotne. Bardzo dobrze, że lekarz potrafi przekonać człowieka, bo za jego namową w dużym stopniu odmieniłem swoje życie. Czyli zacząłem codziennie ćwiczyć. Najważniejsze są biegi: biegam po kilka kilometrów co dwa dni. Tego typu dawka aktywności fizycznej sprawiła, że wreszcie przestałem tyć, a na dodatek schudłem.
Continue Reading
Zdrówko

Jakie symptomy ma zimowa depresja i jakie są najbardziej skuteczne sposoby jej kuracji.

Coraz dłuższe noce, a co za tym idzie mniejsza ilość słonecznego światła, które do nas dociera w ciągu dnia sprawia, że u niejednej osoby może się pojawić sezonowa depresja. U pewnych osób zacząć się ona może już na początku zimy i trwać parę miesięcy, aż do powiększenia się dnia i zwiększonej ilości słonecznych promieni. Symptomy depresji sezonowej są dość podobne do normalnej wersji tej choroby, choć ta szczęśliwie mija, jak tylko słońce zacznie świecić.
Continue Reading
Zdrówko

Jaką funkcję pełni psychoterapeuta oraz kiedy wskazane jest wybrać się na psychoterapię?

Psychoterapeuta to doświadczony specjalista, jaki pomaga pacjentom przejść przez różne ciężkie sytuacje, trudne chwile albo pojawiające się problemy. Nie zapewnia on gotowych rozwiązań, ale użycza wsparcia emocjonalnego oraz psychicznego, pomaga inaczej zerknąć na to, co w tym momencie dzieje się w życiu pacjenta, jaki nie zawsze umie popatrzeć na poniektóre rzeczy z innej, lepszej perspektywy. Pomaga pacjentowi odmienić sposób myślenia bądź postępowania i radzić sobie z trudnościami i życiowymi problemami.
Continue Reading
Zdrówko

Każdego z nas może dopaść depresja. Jedni mają z nią bardziej poważny, inni trochę mniejszy, problem. Niemniej, może ona dopaść każdego z nas. Jak się przed nią bronić?

Dzisiaj chandra jesienna i depresja to nic nadzwyczajnego, choć o tej drugiej mawia się dzisiaj częściej, niż mawiano kiedyś. Może dlatego, że jest słowem, które dopiero od niedawna stało się modne. Kiedyś zdecydowanie częściej od depresji używało się słów „smutek czy „zły humor”, dzisiaj coraz więcej ludzi wymienia właśnie to słowo, jeśli chce opisać pogorszenie nastroju. Chociaż najczęściej depresja mylona jest z obniżeniem nastroju to jednak każdy z nas potrzebuje pomocy, bo nie można nikogo zostawiać w negatywnym nastroju.
Continue Reading
Zdrówko

Walczymy ze smutkiem

Depresja to bardzo szkodliwe schorzenie, które jest zwykłe bagatelizowane przez ludzi.Gdy ktoś cierpi na długotrwałe obniżenie nastroju, najczęściej jego przyjaciele usiłują go naprostować, opowiadając banały o tymczasowej chandrze. A to całkowita bzdura – depresja jest chorobą, która musi być odpowiednio zwalczana. Cierpiącym na takie schorzenie rekomenduje się długie przyjmowanie specjalnych lekarstw i uczęszczanie na terapię.
Continue Reading
Bez kategorii

Jak efektywnie walczyć z depresją?

Oczywiście nie jestem jakimś psychiatrą, a więc nikt nie powiedział, że jestem w stanie udzielić pomocy tym osobom, które cierpią na większą depresję. A więc jeżeli na ten przykład nieustannie, niemalże codziennie, na serio rozmyślasz o samobójstwie, powinieneś poszukać pomocy u ekspertów, w żadnym razie nie możesz czerpać informacji z Sieci. Jednakże już na przykład depresja sezonowa jest o wiele powszechniejsza, tak naprawdę jest w stanie dopaść wszystkich. A trzeba mieć na uwadze, że Polska to nie Kalifornia, pogoda często płata nam figle. Choć w przykładowo Norwegii jest akurat w tej materii jeszcze gorzej.
Continue Reading
Zdrówko

Depresja zimowa – sposoby postępowania

Mamy tego roku prześliczny październik, pełen barw, nad wyraz ciepły. Temperatury w okolicach 18 stopni C to doskonałe warunki na przechadzki z dziećmi po parku lub – jeśli ktoś ma taką możliwość – na włóczęgi po górach. Uważam zresztą, iż jesień nad Bałtykiem również może wrażliwej osobie przynieść sporo radości. Mnie osobiście dużo frajdy dostarczyło spoglądanie na morze spoza szyby tarasu kawiarni, pijąc przy tym wyborną, mocną kawusię.
Continue Reading
Zdrówko

Co najlepiej robić, aby w tym roku nie dopadła nas deprecha?

Depresja to koszmarna choroba, która wyniszcza solidnie naszą psychikę, lecz także cały organizm. Czyli jeżeli nie będziesz starać się walczyć ze stanami depresyjnymi, w żadnym razie nie możesz nawet zamarzyć o szczęściu. Tak to już jest! W jaki sposób jednak możemy zawalczyć z depresją sezonową, czyli chorobą, która może uderzyć nas pewnego dnia, a później na długi czas skutecznie wyniszczyć? Nie jestem specjalistą, lecz jakby nie patrzeć jestem w stanie podać trochę efektywnych metod, dzięki to którym będziesz mógł walczyć ze swoją depresją. Posłuchaj mnie.
Continue Reading
Zdrówko

Terapia światłem świetną metodą na jesienną depresję

Mało kto lubi jesień. Za oknami coraz szybciej robi się ciemno, a pogoda nie rozpieszcza, toteż coraz rzadziej możemy liczyć na słońce. Brak słońca jest jednym z kardynalnych powodów depresji, jaka jest powszechnym problemem tej pory roku. Dzień po dniu czujemy się coraz bardziej zmęczeni, mamy kiepskie samopoczucie oraz opornie podejmujemy się następnych zadań.
Continue Reading
Zdrówko

Problemy psychologiczne – w jakim momencie zgłosić się do psychoterapeuty z depresją?

Problemy psychologiczne spotykane są znacznie częściej. Bez znaczenia jest obecnie wiek. Nawet dzieci są zagrożone zapadnięciem na depresję albo nerwicę, szczególnie jeśli będą poddane silnym, niekorzystnym sytuacjom emocjonalnym.
Są regiony w naszym kraju, gdzie z różnych względów więcej osób ma dolegliwości natury psychologicznej.
Continue Reading
Bez kategorii

Praktyczny fach, jakim jest psycholog.

Pewność siebie obecnie będzie na wagę złota. Kiedy machina nazywana światem napędza silnik pogoni za sukcesami jak i pieniędzmi. Osobnik zrobi wszystko co w jego sile, żeby zapewnić dogodne życie sobie czy swoim bliskim. Tymczasem co jeżeli, ogarnie nas moment zwątpienia, chwila kryzysu? Brak wiary w siebie, zazwyczaj towarzyszy w momentach recesji a to po pewnym czasie przeistacza się w depresję.
Continue Reading
Zdrówko

Terapia światłem

Aby perfekcyjnie wybrać określonej metody leczenia, najbezpieczniej zapoznać się bliżej z samą kwestią, jaka jest terapia światłem, poznać salony wyspecjalizowane w fototerapii i kierować się osądami wyłącznie cenionych i sprawdzonych specjalistów w tej branży. Współcześni mieszkańcy środkowej i północnej Europy nierzadko bowiem cierpią podczas zimy i jesieni na niedobór dostatecznej ilości światła słonecznego, którego nasi odlegli ewolucyjni przodkowie mieli wystarczająco dużo. Światło ma niebagatelną rolę w syntezie witaminy D, wpływa na samopoczucie, humor, cerę i kondycję psychiczną, więc jego pozbawienie wiąże się z niemiłymi doznaniami, które mogą powodować nawet depresję sezonową.
Continue Reading
Zdrówko

Ciężka sytuacja? Warto zdać się na rady psychologa, który jako bezstronna i obiektywna osoba, pomoże nam spojrzeć na nasze życie z innej perspektywy

Kłopoty i zmartwienia przytrafiają się wszystkim. Jednak różni ludzie, inaczej sobie z nimi radzą. Co więcej – jedna i ta sama sytuacja może być różnie rozpatrywana i analizowana: jedni będą odbierać ją z entuzjazmem, inni będą przeżywać porażkę i narzekać na swoją sytuację. Oczywiście to, czy jesteśmy narażeni na depresyjne myśli zależy od licznych czynników.
Continue Reading
Bez kategorii

W jaki sposób może pomóc specjalista od psychologii przy rozmaitych problemach jakie się pojawiają w życiu każdego z nas

Jakimi sposobami będzie pomagał psycholog przy różnych kłopotach które się mogą pojawić w życiu większości. W coraz większym tempie naszego życia, ciągłym stresie i napięciu wiele osób przestaje sobie radzić z bieżącymi problemami. Początkowo objawy mogą wyglądać niegroźnie, pojawia się przemęczenie, apatia czy niechęć do kontaktów z przyjaciółmi i rodziną.
Continue Reading
Zdrówko

Znakomity gabinet psychologiczny na Dolnym Śląsku

W obecnych czasach wiele razy okazuje się, że różne czynniki, takie jak na przykład stres, trudności rodzinne, uzależnienia lub problemy z koncentracją powodują, że jakość życia potrafi znacznie się pogorszyć. Zdecydowanie nie warto tracić zdrowie na różne trudności – zamiast tego najpewniej je efektywnie rozwiązać, jednak w niektórych przypadkach przyda się pomoc rzetelnego i profesjonalnego specjalisty.
Continue Reading