Bez kategorii

Jak efektywnie walczyć z depresją?

Oczywiście nie jestem jakimś psychiatrą, toteż nikt nie powiedział, że jestem w stanie pomóc tym osobom, które chorują na większą depresję. Czyli jeśli na ten przykład nieustannie, praktycznie każdego dnia, poważnie myślisz o odebraniu sobie życia, musisz poszukać szybkiej pomocy u ekspertów, w żadnym razie nie powinieneś czerpać informacji z Internetu. Jednakże już na przykład depresja sezonowa jest o wiele popularniejsza, w sumie jest w stanie dopaść wszystkich. A należy zwrócić uwagę, że Polska to nie Sycylia, pogoda nierzadko zatruwa nam życie. Chociaż w takiej Szwecji jest pod tym względem jeszcze słabiej.
Continue Reading
Bez kategorii

Praktyczny fach, jakim jest psycholog.

Wiara w siebie w obecnych czasach będzie na wagę złota. Gdy maszyna nazywana światem napędza motor gonitwy za sukcesami jak i pieniędzmi. Człowiek uczyni wszystko co w jego mocy, żeby zagwarantować znakomite życie sobie oraz swoim bliskim. Jednakże co jeżeli, nastąpi moment zwątpienia, chwila kryzysu? Brak wiary w siebie, przeważnie towarzyszy w sytuacjach recesji a to po pewnym czasie rodzi się w depresję.
Continue Reading
Zdrówko

Walczymy ze smutkiem

Depresja to ciężkie schorzenie, które jest zwykłe lekceważone przez ludzi.Gdy ktoś cierpi na długotrwałe obniżenie nastroju, najczęściej jego przyjaciele usiłują go podnieść na duchu, opowiadając banały o sezonowej chandrze. A to całkowita bzdura – depresja jest chorobą, która powinna być właściwie kurowana. Cierpiącym na taką dolegliwość zaleca się wielomiesięczne przyjmowanie silnych lekarstw i uczęszczanie na terapię.
Continue Reading
Zdrówko

Skuteczne leczenie światłem.

Wbrew powszechnej opinii nie tylko tradycyjne formy leczenia w postaci preparatów są w stanie nam pomóc wyjść z bardzo wielu problemów. Istniej gro sposobów na to, ażeby dojść do dobrej formy. Jednym z takich jest na przykład terapia światłem. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że światło w wielu sytuacjach ma na nas zbawienny wpływ. Jego właściwości były doskonale znane już starożytnym medykom w Egipcie. Najnowsze badania, które przeprowadzane były w czasach nowożytności jednoznacznie potwierdziły to, iż światło słoneczne ma własności terapeutyczne, które zdecydowanie warto wykorzystywać w medycynie. Właśnie dlatego też można dzisiaj mówić o wiarygodności świałoterapii, która przez kilka stuleci była kwestionowana.
Continue Reading
Zdrówko

Jakie symptomy ma zimowa depresja i jakie są najbardziej skuteczne sposoby jej kuracji.

Coraz krótszy dzień, a tym samym mniejsza ilość słonecznego światła, jakie dociera do ludzi w ciągu dnia sprawia, że u niejednej osoby pojawia się sezonowa depresja. U części osób może się ona zacząć już w październiku i trwać przez kilka miesięcy, aż do powiększenia się dnia i większej ilości słonecznych promieni. Objawy depresji sezonowej są bardzo podobne do normalnej odmiany tej choroby, choć ta na szczęście mija, jak tylko słońce zacznie świecić.
Continue Reading
Zdrówko

Jaką funkcję pełni psychoterapeuta oraz kiedy wskazane jest wybrać się na psychoterapię?

Psychoterapeuta to doświadczony specjalista, jaki pomaga pacjentom przejść przez różnorodne męczące sytuacje, kłopotliwe chwile czy pojawiające się problemy. Nie daje on gotowych rozwiązań, lecz użycza wsparcia emocjonalnego oraz psychicznego, pomaga inaczej popatrzeć na to, co w tym momencie dzieje się w życiu pacjenta, który nie zawsze umie zerknąć na poniektóre sprawy z innej, lepszej perspektywy. Pomaga pacjentowi przekształcić sposób myślenia czy postępowania i radzić sobie z trudnościami i życiowymi problemami.
Continue Reading
Zdrówko

Problemy psychologiczne – w jakim momencie zgłosić się do psychoterapeuty z depresją?

Dolegliwości natury psychologicznej dotykają nas co raz częściej. Nie ma już większego znaczenia wiek. Nawet dzieci są narażone na depresję albo nerwicę, jeśli zostaną poddane mocnym, niekorzystnym sytuacjom emocjonalnym.
Są regiony w naszym kraju, w których z pewnych względów większa liczba osób ma dolegliwości psychologiczne.
Continue Reading
Bez kategorii

W jaki sposób może pomóc specjalista od psychologii przy rozmaitych problemach jakie się pojawiają w życiu każdego z nas

Jak będzie pomagał specjalista od psychologii przy rozmaitych problemach które się mogą pojawić w życiu każdego z nas. W coraz większym tempie naszego życia, ciągłym napięciu i stresie wielu ludzi przestaje sobie radzić z pojawiającymi się problemami. Początkowo objawy groźnie nie wyglądają, pojawia się przemęczenie, apatia czy ograniczenie kontaktów z rodziną czy przyjaciółmi.
Continue Reading
Zdrówko

Ciężka sytuacja? Warto zdać się na rady psychologa, który jako bezstronna i obiektywna osoba, pomoże nam spojrzeć na nasze życie z innej perspektywy

Kłopoty i zmartwienia przytrafiają się każdemu. Aczkolwiek różni ludzie, inaczej sobie z nimi radzą. Co więcej – jedna i ta sama rzecz może być odmiennie rozpatrywana i analizowana: jedni będą odbierać ją z entuzjazmem, inni będą tłumić w sobie porażkę i narzekać na swoją sytuację. Rzecz jasna to, czy jesteśmy narażeni na depresyjne myśli zależy od rozlicznych czynników.
Continue Reading
Zdrówko

Znakomity gabinet psychologiczny na Dolnym Śląsku

W obecnych czasach wiele razy zdarza się, że rozmaite czynniki, takie jak przykładowo stres, trudności z pracą, uzależnienia lub problemy z nauką sprawiają, że jakość życia potrafi znacznie się obniżyć. Zdecydowanie szkoda tracić zdrowie na przeróżne problemy – zamiast tego najlepiej je skutecznie rozwiązać, jednak w niektórych sytuacjach przyda się pomoc znakomitego i wykształconego eksperta.
Continue Reading
Zdrówko

Terapia światłem

Aby doskonale dokonać wyboru określonej metody leczenia, najbezpieczniej zapoznać się bliżej z samym zagadnieniem, jakim jest terapia światłem, poznać gabinety wyspecjalizowane w fototerapii i kierować się osądami wyłącznie cenionych i sprawdzonych fachowców w tej branży. Współcześni mieszkańcy środkowej i północnej Europy nierzadko bowiem cierpią podczas zimy i jesieni na brak dostatecznej ilości światła słonecznego, którego nasi odlegli ewolucyjni przodkowie mieli pod dostatkiem. Światło ma ważną rolę w syntezie witaminy D, wpływa na samopoczucie, humor, cerę i kondycję psychiczną, więc jego odebranie wiąże się z przykrymi doznaniami, które mogą powodować nawet depresję sezonową.
Continue Reading
Zdrówko

Co najlepiej robić, aby w tym roku nie dopadła nas deprecha?

Depresja to koszmarna choroba, która niszczy solidnie naszą psychikę, lecz także cały organizm. Czyli jeżeli nie będziesz starać się walczyć ze stanami depresyjnymi, w żadnym razie nie powinieneś marzyć o szczęśliwym życiu. Takie są realia! W jaki sposób jednak mamy okazję walczyć z depresją sezonową, a więc tą chorobą, która może uderzyć nas niespodziewanie, a później na dłuższy czas efektywnie wyniszczyć? Raczej nie jestem fachowcem, lecz w sumie jestem w stanie podać nieco skutecznych sposobów, dzięki to którym będziesz miał możliwość walczyć ze swoją depresją. Poczytaj ten artykuł.
Continue Reading
Zdrówko

Depresja zimowa – sposoby postępowania

Mamy tego roku śliczny październik, pełen odcieni, niezwykle ciepły. Temperatury w okolicach 18 stopni Celsjusza to doskonałe warunki na spacerki z dziećmi po lasie lub – jeżeli ktoś ma takową możliwość – na włóczęgi w górach. Myślę zresztą, że jesienny czas nad Bałtykiem również może przynieść sporo radości. Mi osobiście sporo frajdy przyniosło patrzenie na morze zza szyby tarasu kawiarni, popijając przy tym dobrą, mocną kawę.
Continue Reading
Zdrówko

Każdego z nas może dopaść depresja. Jedni mają z nią bardziej poważny, inni trochę mniejszy, problem. Niemniej, może ona dopaść każdego z nas. Jak się przed nią bronić?

Dzisiaj chandra jesienna i depresja to nic nadzwyczajnego, choć o tej drugiej częściej się mówi dzisiaj niż kiedyś. Może dlatego, że jest wyrażeniem, które niedawno tak naprawdę stało się modne. Kiedyś częściej od depresji używało się słów „smutek czy „zły humor”, dzisiaj wielu z nas wymienia właśnie to słowo, jeśli chce opisać pogorszenie nastroju. Chociaż najczęściej depresja mylona jest z obniżeniem nastroju to jednak każdemu z nas niezbędna jest pomoc, bo nie można nikogo zostawiać w negatywnym nastroju.
Continue Reading