Zdrówko

Różnice w ogólnym podejściu do chorych w medycynie nowoczesnej i naturalnej, zalety tradycyjnych sposobów leczenia.

Choroby od dawna są nieodłączną częścią naszego codziennego życia. Zanim odkryto antybiotyki, to na kilka chorób umierało znacznie więcej ludzi, niż przez wszystkie wojny. Dopiero przełomowe odkrycie antybiotyków sprawiło, że choroby które były wywoływane przez różne szczepy bakterii zaczęły dawać się leczyć, od tego czasu rozpoczęła też epoka współczesnej medycyny.
Continue Reading
Zdrówko

W jaki sposób zwalczyć nietrzymanie moczu – wyjaśnienie problemu, symptomy i sposoby leczenia

Nietrzymanie moczu to niezwykle wstydliwy kłopot dla osób, które chorują na tę przypadłość. Często zdarza się tak, że chorzy wcale nie wybierają się do lekarza, gdyż jest to dla nich zbyt krępujące. Liczby potwierdzają, że do problemu nie przyznaje się ok. 1/3 chorujących. Obecnie problem nietrzymania moczu dotyczy od 4 do 5 milionów mieszkańców Polski. dwukrotnie częściej zapadają na tę chorobę kobiety.
Continue Reading
Zdrówko

Preparaty do zachowania higieny intymnej, które musi mieć każda kobieta.

Wszystkie kosmetyki do zachowania higieny intymnej, które powinna mieć kobieta da się kupić w sklepach z kosmetykami i w aptekach. Poza tym, też w sieci znajduje się wiele punktów sprzedaży online, jakie proponują taki właśnie rodzaj produktów. Dlatego każda kobieta musi zaznajomić się z bieżącą ofertą, aby wśród licznych takich środków odnaleźć coś wprost dopasowanego do własnych potrzeb. Nie można także zapominać, że ten zakup przyczyni się do tego, iż konkretna osoba będzie każdorazowo zadbana.
Continue Reading
Zdrówko

Każdy z nas ma rozmaite problemy, wiele z nich jest związanych z naszą psychiką. Warto korzystać z porad psychologa

W nowoczesnym świecie nieustannie jesteśmy zabiegani, dni pędzą niczym szalone, tak, że nierzadko czujemy, iż nie możemy za wszystkim nadążyć, wszystkiego ogarnąć. Do tego dochodzi stres i zwykłe przemęczenie, które niekorzystnie wpływają na nasze zdrowie zarazem fizyczne, jak i psychiczne. Ile razy nie chcieliśmy rzucić wszystkiego i uciec? Ile razy czuliśmy wewnętrzną blokadę do robienia jakichkolwiek rzeczy? Ile razy najzwyczajniej w świecie pragnęliśmy zniknąć?
Continue Reading
Zdrówko

Dlaczego jeszcze więcej ludzi poszukuje w Internecie jakie są działające sposoby na hemoroidy?

Borykanie się z przeróżnego rodzaju chorobami i niedogodnościami można rzec jest ponurą domeną naszych czasów. Z jakiej przyczyny tak się dzieje i gdzie tak w istocie leżą powody tego typu stanu rzeczy, jaki właśnie występuje w naszym społeczeństwie? Rzecz jasna odpowiedzi na to pytanie zdołamy szukać w licznych fachowych pismach i lekturach naukowych, ponieważ ten temat był wielokrotnie przerabiany nie tylko przez studentów w trakcie swoich zajęć, ale też w czasie mnogich konferencji naukowych ofiarowanych tego rodzaju zadaniom.
Continue Reading
Zdrówko

Kłopoty z widzeniem? Być może to zwyrodnienie plamki żółtej? Koniecznie musisz to sprawdzić, jest na to sposób

Tak zwane zwyrodnienie plamki żółtej (AMD) to choroba ludzi w podeszłym wieku. Najczęściej pojawia się po pięćdziesiątym-sześćdziesiątym roku życia. Choroba, jak sama nazwa wskazuje, jest odpowiedzialna za problem z plamką żółtą siatkówki oka, w miejscu najbardziej konkretnego, ostrego widzenia. To oznacza więc poważne trudności. Choć nie prowadzi do pełnej ślepoty, to znacznie upośledza widzenie centralne. Mamy przez to ogromne trudności z wykonywaniem elementarnych czynności, czyli pisania, czytania czy rozpoznawania twarzy.
Continue Reading
Zdrówko

Dlaczego choroba alkoholowa stanowi taki duży problem zarówno dla chorej osoby, jak i jej bliskich.

Kłopoty z nadużywaniem alkoholu ma spora część dorosłych, niestety przerażające będzie to, że coraz częściej po różne napoje zaczyna także sięgać młodzież, a nawet dzieci. Osoby które nadużywają alkoholu często nawet do siebie nie dopuszczają myśli, że to co robią jest już chorobą. Dla nich napicie się paru piw albo wina to codzienny zwyczaj, ale są absolutnie przekonani, że jeśli tylko zechcą, to w każdej chwili mogą wszystko skończyć.
Continue Reading
Zdrówko

Jak walczyć z przeziębieniem

Po rozpoczęciu nowej pory roku wielu osobom bardzo ciężko zaakceptować nowe temperatury. Rano bywa już obecnie bardzo chłodno, a mimo tego widać jeszcze osoby spacerujące w letnim ubraniu. Negatywne skutki takiego postępowania są dość oczywiste. Coraz częściej można będzie złapać złapanie przeziębienia kaszlu lub kataru.
Continue Reading
Zdrówko

Profesjonalne metody terapii nietrzymania moczu

Wysiłkowe nietrzymanie moczu spowodowane jest osłabieniem mięśni Kegla, jakie nie kurczą się poprawnie i nie zwierają cewki moczowej. Spowodowane może być też rozciągnięciem pochwy, czego efektem jest zmiana kąta nachylenia cewki moczowej. W rezultacie dochodzi do automatycznego wyciekania moczu. Do mimowolnego wyciekania moczu dochodzi tylko w sytuacjach podwyższonego ciśnienia wewnątrz jamy brzusznej, a więc w trakcie kaszlu, śmiechu, kichania, a także podczas wzmożonego wysiłku cielesnego. W spoczynku nie spostrzega się niemiłych dolegliwości.
Continue Reading
Zdrówko

Co najlepiej robić, aby w tym roku nie dopadła nas deprecha?

Depresja to koszmarna choroba, która niszczy solidnie naszą psychikę, lecz także cały organizm. Czyli jeżeli nie będziesz starać się walczyć ze stanami depresyjnymi, w żadnym razie nie powinieneś marzyć o szczęśliwym życiu. Takie są realia! W jaki sposób jednak mamy okazję walczyć z depresją sezonową, a więc tą chorobą, która może uderzyć nas niespodziewanie, a później na dłuższy czas efektywnie wyniszczyć? Raczej nie jestem fachowcem, lecz w sumie jestem w stanie podać nieco skutecznych sposobów, dzięki to którym będziesz miał możliwość walczyć ze swoją depresją. Poczytaj ten artykuł.
Continue Reading
Zdrówko

Wszystko o grypie

Bardzo wiele osób zastanawia się czy szczepionka na grypę jest skuteczna? Jak skutecznie ochronić siebie oraz swoich najbliższych przed chorobą? Dzięki szczepionce nasz organizm ma się uodpornić na chorobę, dlatego podaje się w niej bakterie osłabione lub całkowicie martwe.
Continue Reading
Zdrówko

Depresja zimowa – sposoby postępowania

Mamy tego roku śliczny październik, pełen odcieni, niezwykle ciepły. Temperatury w okolicach 18 stopni Celsjusza to doskonałe warunki na spacerki z dziećmi po lasie lub – jeżeli ktoś ma takową możliwość – na włóczęgi w górach. Myślę zresztą, że jesienny czas nad Bałtykiem również może przynieść sporo radości. Mi osobiście sporo frajdy przyniosło patrzenie na morze zza szyby tarasu kawiarni, popijając przy tym dobrą, mocną kawę.
Continue Reading