Bez kategorii

Jaki wpływ mają cykliczne ćwiczenia na zdrowie?

Gdy jakiś roku temu poszedłem do lekarza rodzinnego, dostrzegł, że najzwyczajniej mocno się zapuściłem. Czyli utyłem, zacząłem miewać spore kłopoty zdrowotne. Bardzo dobrze, że lekarz umie być przekonujący, bo za jego namową w znacznym stopniu zmieniłem własne funkcjonowanie. Czyli zacząłem regularnie ćwiczyć. Najistotniejsze są biegi: biegam po kilka kilometrów co dwa dni. Taka dawka biegania sprawiła, że wreszcie przestałem nagminnie tyć, a na dodatek znacząco schudłem.
Continue Reading
Informacje sportowe

Chcesz odpowiednio przygotować się do triathlonu? Przyda ci się kilka użytecznych rad

Uprawianie sportu jest niebywale ważnym elementem życia. Bez aktywności fizycznej błyskawicznie stracimy kondycję oraz będziemy mieć kłopoty ze zdrowiem. Jeżeli poszukujesz wyzwań, możesz rozpocząć przygotowywania do triathlonu. Jest to sport wytrzymałościowy, toteż nie wystarczy parę przysiadów. Niezbędny będzie starannie przygotowany trening do triathlonu.
Continue Reading
Informacje sportowe

Bieganie w trakcie półmaratonu – o czym trzeba wiedzieć

W dzisiejszych czasach zdecydowanie dobrze uprawiać sport. Pomaga to w uzyskaniu lepszego samopoczucia, zgrabniejszej figury i w zwiększeniu wytrzymałości. Obecnie nie bez powodu znacznie popularne jest bieganie – sprzyja w usprawnieniu mięśni i należy do sportów najmocniej uniwersalnych. Biegać można niemalże wszędzie – zarówno w ogromnych miastach, jak i mniejszych , a także na wsi, w parku albo na chodnikach. Niezbędny jest jedynie czas, właściwe chęci, odpowiedni ubiór i obuwie, które dla początkujących osób nie powinna być specjalnie zaprojektowane do biegania – najczęściej wystarczą typowe tenisówki albo adidasy. Wyspecjalizowane obuwie przydadzą się z kolei koneserom biegów na długie dystanse. Najważniejsze jest, aby uprawiać sporty systematycznie; niekiedy odpowiednim powodem by się zmotywować, jest sprawdzenie się w maratonach. W tym razie znacznie zalecany jest kalendarz biegów – dzięki niemu da się łatwym pomysłem odkryć dużo ciekawych inicjatyw związanych z bieganiem.
Continue Reading
Bez kategorii

Jak podejść do tematu aktywności fizycznej? Czy opłaca się bardziej zaangażować w tematy sportowe?

Aktywność w dzisiejszych czasach jest bardzo modna. Ma to ogromne plusy, bo sprzyja to poprawie zdrowia jak również długiemu życiu. Ta popularność nie uszła uwadze różnym firmom, jakie zajmują się dostarczaniem sprzętu oraz ubrań sportowych. Przez to mamy duże możliwości, by rozwijać swoje sportowe hobby, a jednocześnie wyglądać bardzo dobrze.
Continue Reading
Informacje sportowe Sprzęciwo

Czy rozumiemy plan treningowy triathlon?

Zawsze należy wcześniej podjąć konieczne kroki. Nie ma znaczenia czy planujemy podróż w góry, czy pragniemy bić rekord świata w pływaniu, do każdego przedsięwzięcia należy się właściwie przyszykować. Powinniśmy przeanalizować co będzie nam niezbędne, jakie kroki będziemy musieli powziąć, a również który plan okaże się być dla nas najbardziej optymalny.
Continue Reading
Informacje sportowe

Co dobrze jest koniecznie wiedzieć o uprawianiu sportu

Podejmowanie dużej liczby mniej czy też bardziej ważkich decyzji co do tego, jak spędzić wolny czas może być obecnie nadzwyczaj problematyczne. Czy najlepiej spędzić parę godzin przed telewizorem lub również może oddać się jakimś ciekawym ćwiczeniom poprawiającym ogólne samopoczucie? Choć zapytanie z pozoru wydaje się proste, wiele osób ma wielkie problemy z podjęciem wyborów w tejże sprawie.
Continue Reading
Sprzęciwo

Buty tenisowe męskie powinny okazać się bardzo wygodne

Do gry w tenisa musimy zakupić dobry ubiór
Okazują się być takie dyscypliny sportowe, przy których mamy możliwość pojawić się w zwykłym dresie i adidasach a nie będzie z tym najmniejszego kłopotu, jeśli jedynie nam będzie wygodnie. Istnieją mimo wszystko również takie dziedziny, które wymagają od nas zainwestowania w odpowiedni strój, a co się z tym łączy, musimy wtenczas zobaczyć co konkretnie musimy mieć i trzymać się tych uzgodnień, tak żeby nie wyróżniać się spośród pozostałych zawodników.
Continue Reading
Informacje sportowe Sprzęciwo Zdrówko

Trening indywidualny – najbardziej atrakcyjna odmiana pracy nad swoim ciałem i zdrowiem

Większość osób marzy o smukłej sylwetce, szczególnie gdy na dworze zaczyna się robić coraz cieplej i pomału zdejmujemy zimową garderobę. Wtedy znakomicie widać, kto zaniechał regularnych ćwiczeń i pozwolił sobie na popołudniowe podjadanie w długie, mroźne wieczory. Aby odzyskać formę najlepiej jest zdecydować się na trening indywidualny Poznań. Dlaczego?

Continue Reading