Zdrówko

Badanie nasienia jako główne test przy leczeniu niepłodności.

Badanie nasienia pozwala sprawdzić stan, szybkość i ilość plemników w męskiej spermie. Badanie to jest dla mnóstwa mężczyzn krępujące, ale nie ma żadnego wpływu na zdrowie. Ocena budowy męskich narządów płciowych oraz nasienia jest prosta, niedroga i zezwala sprawnie znaleźć m.in. powód niepłodności. Głównym krokiem w kierunku oceny płodności partnera jest wykonanie badania nasienia. W klinikach można przeprowadzić badania na płodność u pacjenta na podstawie skierowania od lekarza, jak i bez skierowania.
Continue Reading
Zdrówko

Niezbyt dobrze widzisz? Spójrz, co musisz zrobić i gdzie się udać, aby móc sobie pomóc

Zmysł wzroku jest bardzo ważny dla każdego człowieka. Dzięki niemu jesteśmy w stanie zwinnie się poruszać, zajmować się czytaniem i pisaniem, oglądać świat i podziwiać piękno. Niestety nie zawsze go cenimy tak bardzo, jak powinniśmy. Dopiero, kiedy zaczyna podupadać, zauważamy, jak ciężko mogłoby być bez niego. W tej chwili w Rzeczypospolitej wzrok sprawdza się już noworodkom.
Continue Reading
Zdrówko

Na czym polega mikroskopowe badanie żywej kropli krwi

Badanie kropli krwi to technologia badawcza służąca diagnozie zdolności organizmu do utrzymania wewnętrznej stabilności, nazwanej homeostazą. Warunkiem stabilności organizmu jest podtrzymanie parametrów jego krwi na właściwym poziomie. Zalążki stosowania owej metody datuje się na początek ubiegłego stulecia, kiedy w obrazie mikroskopowym monitorowano krew pod kątem obecności krętków bladych w krwi, świadczących o zachorowaniu na kiłę.
Continue Reading
Zdrówko

Czy powinno się robić cykliczne badanie wzroku?

Sporo ludzi przypuszcza, że do okulisty należy chodzić wyłącznie wtenczas, gdy coś złego dzieje się z naszym wzrokiem. Oczywiście gdy odczuwamy bóle oczu, bóle głowy czy też pogorszenie widzenia, koniecznie powinniśmy iść do okulisty. Wizyty tej nie winniśmy również odkładać na potem. Aczkolwiek należałoby również robić okresowe badania wzroku. Z jakiego powodu?
Continue Reading
Zdrówko

W jaki sposób zwalczyć nietrzymanie moczu – wyjaśnienie problemu, symptomy i sposoby leczenia

Nietrzymanie moczu to bardzo wstydliwy kłopot dla ludzi, którzy cierpią na tę przypadłość. Często zdarza się tak, że chorzy wcale nie wybierają się do lekarza, gdyż jest to według nich za bardzo krępujące. Liczby potwierdzają, że do choroby nie przyznaje się nawet 1/3 chorujących. Aktualnie kłopot nietrzymania moczu dotyka od 4 do 5 milionów Polaków. Dwa razy częściej chorują kobiety.
Continue Reading