Zdrówko

Czego nie może zabraknąć w plecaku tułacza?

Ważną rzeczą w ekwipunku każdego tułacza i przewodnika jest indywidualna apteczka. Jej zawartość, niestety często bagatelizowany przez tułaczy może w warunkach górskich pomóc w wielu przypadkach, a nawet ochronić życie.
Biorąc do dłoni farmaceutyki należy mieć świadomość, że wszelki lek ma także działanie uboczne a także nie należy bez wyraźnej potrzeby podawać go osobie poszkodowanej.
Continue Reading
Zdrówko

Co jest niezbędne do odpowiedniego przeprowadzenia pierwszej pomocy – rozmaite materiały opatrunkowe

Umiejętność udzielenia pierwszej pomocy bez wątpienia przyda się każdej osobie i dlatego warto ją przyswoić, zarówno osobiście jak i w trakcie zawodowych szkoleń oraz lekcji PO. Aby efektywnie pomagać osobie rannej w wypadku albo z powodu choroby przydatna jest odpowiednia wiedza teoretyczna oraz kompetencje praktyczne. Każdy powinien wiedzieć, jak zatamować krwotok lub założyć podstawowy opatrunek. Na pewno warto mieć świadomość, że takie przedmioty jak materiały opatrunkowe są w dwudziestym pierwszym wieku dostępne w każdej aptece; warto również mieć je cały czas w swoim domu, a w wielu placówkach publicznych są wręcz koniecznością.
Continue Reading
Zdrówko

Markowe rozwiązania szyte na miarę – apteczka turystyczna

Nieograniczone możliwości, jakie oferuje dziś apteczka turystyczna, trafiają do niesamowicie szerokiego grona odbiorców. Klienci wybierają przede wszystkim rekomendowane opcje, aby stawiać na pewne w stu procentach zestawienia. Spora paleta propozycji udowadnia, na jak wiele stać aktualnie naszą firmę. Dopasowujemy rozwiązania zgodnie z wymaganiami klientów, by były one funkcjonalne i spełniały perfekcyjnie swoje najważniejsze zadania. Nieprzerwanie przybywa idealnie przygotowanych ofert.
Continue Reading
Zdrówko

Wyposażenie apteczki domowej

Za wyposażenie apteczki domowej winna odpowiadać jedna, dorosła osoba. Ona będzie odpowiedzialną nie tylko za oprzyrządowanie, ale także za bezpieczeństwo składowania leków. Domowa apteczka powinna znajdować się w suchym i zaciemnionym miejscu, czyli nie może być to kuchnia lub łazienka.
Continue Reading