Bez kategorii

Życzenia świąteczne

W dwudziestym pierwszym wieku niezwykle ważny zwyczaj przesyłania do znajomych życzeń świątecznych odrobinę zanika na popularności.

Czy kartki świąteczne są skazane na muzealne gabloty? Nie musi tak być. Zwyczaj ten warto bronić ,a także go kultywować wśród znajomych, a w szczególności pośród młodzieży. Można przy tym czasem skorzystać z dobrodziejstw cywilizacji i wysłać kartkę mailem. Warto również poznać przeszłe dzieje samego zwyczaju przesyłania życzeń.Wysyłanie kartek z okazji różnorodnych świąt, na przykład kartki na komunię ma bowiem niesamowicie bogatą tradycję.

Święta w stylu vintage

Autor: STARS FOR EUROPE
Źródło: STARS FOR EUROPE

Ludzie od wielu lat słali sobie życzenia na niedużych kartkach papieru z kolorowymi nadrukami.

Odpowiada Ci ten artykuł? Super, ale kliknij jeszcze tutaj – znajdziesz w tamtym miejscu niezwykle użyteczny serwis, który także będzie dla Ciebie wartościowy.

Według pewnych podań Pierwszą świąteczną kartkę zrobił najpewniej nastoletni chłopak, młody londyński malarz William Maw Egley. Miał on napisać normalne bożonarodzeniowe życzenia a potem wysłać je na małym kartoniku z pstrokatym malunkiem na jednej stronie do przyjaciela mieszkającego daleko od Williama. Zgodnie z tradycją jednak to nie jego uznaje się za prekursora zwyczaju posyłania kartek świątecznych. Za autentycznego wynalazcę świątecznych pocztówek uważa się zazwyczaj Thomasa Sturrock, który pierwszą tego gatunku kartkę stworzył około 1841 roku. Już dwa lata później stworzono pierwsze drukowane kartki świąteczne,wówczas też po raz pierwszy powstały świąteczne życzenia wykonane w ilościach masowych, przeznaczone do szerokiego handlu. Następnie tego rodzaju kartki pojawiły się także w Stanach Zjednoczonych oraz dotarły do nawet najodleglejszych państwem całego świata. Niewątpliwie należy pamiętać o tradycji kartek świątecznych oraz kontynuować stary cenny obyczaj, który daje wiele radości obdarowywanym znajomo mym, a także rodzinie.

Genialnym posunięciem będzie dostarczenie popularnych oraz docenianych przez sporą liczbę użytkowników sieci internetowych kartek świątecznych. W Internecie da się nabyć wiele ciekawych ofert świetnej Kartki na Wielkanoc ,a także na wiele innych świąt. Najlepiej, aby każdy sam zbadał jakiego rodzaju kartki świąteczne oferują do wyboru portale internetowe, wybrał taką, jaka najsilniej mu pasuje. Najbardziej trafionym pomysłem do zabawy z dzieckiem może być ich wspólne tworzenie.

Źródło: Blog Limango