Edukacja

Zostanę magistrem

Sporo ludzi kiedyś szło na studia, bo wolało uniknąć wojska. Dziś sporo osób wybiera studia, bo chce przedłużyć sobie młodość. Jednak jest też bardzo duże grono ludzi, którzy już w gimnazjum, a później liceum miały świadomość, czego chcą w życiu i wybrali studia, żeby móc rozwinąć wiedzę , o tym, co ich interesuje.

ksiązki jako pomoce naukowe dla studentów

Autor: Martin Pulaski
Źródło: http://www.flickr.com
Osoby te robią licencjat i żeby mieć pełne wykształcenie idą na studia magisterskie. A dziś nie jest ciężko wybrać się na studia, ba, dostrzec można, że mniej osób ma zamiar pójść na studia. Może po części jest to związane z tym, że teraz na studia powinny wyruszyć roczniki z niżu demograficznego, jednak bardziej sensowna wersja wiąże się z tym, że tytuł magistra nie otwiera bram do najlepszej pracy. Dziś firmy wymagają doświadczenie, a kiedy jest się na studiach, to brak czasu na robienie darmowych staży, bo trzeba znaleźć dorywcze pracy, by mieć za, co żyć na dziennych studiach. Bo chociaż mawia się, że studia wyższe są bezpłatne, to trzeba utrzymać się jakoś za coś, w miejscowości, w której człowiek studiuje. Z tego powodu obecnie studia magisterskie – – często wiele ludzi robi zaocznie, by można było już funkcjonować w wymarzonym zawodzie. Szefowie rozumieją, że taka osoba się rozwija i zatrudniają osoby, które dopiero robią magistra.

link do strony

Autor: Universität Salzburg (PR)
Źródło: http://www.flickr.com

Szkoły wyższe w naszym kraju

Kiedyś żeby dostać się na uczelnię wyższą, trzeba było być naprawdę omnibusem. Dziś należy jedynie złożyć świadectwa. Niestety uczelnie wyższe jeszcze kilka lat temu były oblegane przez studentów, a teraz wiele oddziałów jest zamykanych. Jest to związane z tym, że część osób po maturze pakuje walizki i wybywa z naszego kraju w świat.

Sporo ludzi rozumie również, że powinno posiadać praktyczne zdolności i rezygnuje z pójścia na uczelnię na rzeczy zatrudnienia i uczenia się na własnych błędach. Studia robią później, żeby mieć papier pod nabyte już umiejętności, ale też po, to żeby się dokształcić, bo tacy ludzie lubią poznawać nowe rzeczy i wykorzystywać je w praktyce. Dlatego uczelnie wyższe w naszym państwie są zmuszone zaskakiwać przyszłych studentów kierunkami studiów. Tylko tak uda im się sprawić, żeby aule w ich instytutach były pełne. Tak, więc jeśli mamy zamiar iść na studia to zawsze pamiętajmy, że jest wybór między studiami dziennymi i zaocznymi.