Bez kategorii

Zespół Aspergera – kilka ciekawych informacji odnośnie tego schorzenia

Autyzm to wyzwanie dla opiekunów dziecka. Do dzieci autystycznych musimy podchodzić inaczej niż do dzieci , które są zdrowe. Bardzo ważna jest właściwa diagnoza. W innym razie może być kłopot z leczeniem autyzmu. Zależnie od stopnia tej choroby z dziećmi ich opiekunowie, ale i reszta społeczeństwa ma mały kontakt. Dlatego opracowuje się specjalne zabawy dla dzieci autystycznych, które mają pomóc w ich rozwoju. Jednak nie jest łatwo wciągnąć dziecko z autyzmem w zabawę. Najczęściej dziecko autystyczne powtarza jakąś czynność.

zabawa z dziećmi autystycznymi

Autor: Commander, U.S. 7th Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
Bywa, że korzysta z zabawki w sposób, który nie jest właściwy. Każde odchylenie od codziennego przebiegu dnia w życiu takiego dziecka prowadzi do stresu. Należy konsultować swoje działania z terapeutą, by zupełnie niechcący nie skrzywdzić chorego dziecka.

Choroby, które ciężko zdefiniować

Nie wszystkie choroby na świecie zostały zdefiniowane. A nawet, jeżeli owe choroby są zdefiniowane to czasem bardzo ciężko je zdiagnozować (poczytaj). I nie chodzi tu o schorzenia dotyczące fizyczności a raczej psychiki. W związku z tym, że każdy człowiek jest inny, ma inne podejście do świata, jeden jest mniej inny bardziej nieśmiały, czasem trudno powiedzieć, że takie czy inne zachowania są związane właśnie z jakimś zaburzeniem psychicznym. Dlatego na przykład ludzie mający zespół Aspergera są postrzegane, jako ekscentrycy, a tak naprawdę są to osoby autystyczne, choć ten rodzaj autyzmu nie jest tak silny jak w przypadku autyzmu dziecięcego.

Granice nie są postawione bardzo wyraźnie, trudno konkretnie stwierdzić, gdzie kończy się zespół Apergera a zaczyna głęboki autyzm.

Jeśli intryguje Cię ciąg dalszy osłony stałe tego wpisu zachęcamy do następnego artykułu, który znajduje się pod tym linkiem. Tam odejdą wszystkie Twe wątpliwości.

Jednak najistotniejszą różnicą jest fakt, że ludzie mający zespół Aspergera mają mniejsze problemy z rozwojem mowy niż ludzie autystyczni. Osoby z tym zespołem mają problemy z współpracą z osobami z otoczenia, są nakierowane na działania w jednej dziedzinie, mimo rozwoju mowy sposób, w jaki mówią jest bardzo specyficzny, często ich mowa jest niesamowicie pedantyczna. Jest jeszcze parę ważnych kryteriów, które wskazują na ten rodzaj zaburzeń. Ale osobie nieznającej się na rzeczy trudno je określić, dlatego konieczne są konsultacje z lekarzami. Praca z osobami autystycznymi to praca przez całe życie. Nie ma cudownego lekarstwa na autyzm. Trzeba poświęcić się w całości wyprowadzaniu osoby chorej na jak najwyższy poziom samorozwoju. Dla jednych osób z autyzmem będzie to umiejętność ubierania się, dla innych poszukanie pracy.

Doczytaj – Swój Świat