Zdrówko

Zdrowy sen na wagę złota

Po intensywnej pracy i związanych z nią napięciach każdy marzy o spokojnym śnie w wygodnym szerokim łóżku w zaciszu sypialni. Naukowcy dowiedli, że to właśnie odpowiednio długi sen przy utrzymaniu prawidłowego ułożenia ciała jest gwarantem regeneracji, optymalnych procesów pamięciowych i zdrowia całego organizmu. Sami decydujemy, czy optymalne warunki snu zapewni nam pościel satynowa czy tradycyjna, sztywna od krochmalu bawełniana.

materace

Autor: Nowe Klimaty
Źródło: Nowe Klimaty

(

materace

Autor: Nowe Klimaty
Źródło: Nowe Klimaty

)Jednak podstawą idealnego snu są materace do spania, wykonane z wyselekcjonowanych produktów i harmonizujące z nimi odpowiedniej wielkości łóżko, którego solidna rama i odpowiednio zamontowany stelaż nie wpłyną negatywnie na odkształcanie się materaca, umożliwiając mu cudowne działanie na nasz układ kostny i mięśniowy. Jeśli już posiadamy łóżko, musimy dostosować ciężar nowego materaca do jego ramy. Idealnie jednak, jeśli chcemy kupić nowe łóżko, bo wtedy mamy możliwość bez najmniejszych ograniczeń wybrać idealny dla nas materac, którego łóżko będzie estetycznym dopełnieniem.

Szukamy sklepu

Aby nabyć idealny materac, powinniśmy odwiedzić profesjonalny sklep meblarski z specjalnym działem przeznaczonym na łóżka do sypialni i specjalistyczne materace. Tego typu centra sypialniane bez trudu znajdziemy w dużych aglomeracjach. Musimy tylko wpisać w Google np. hasło: sklep meblowy Kraków i otrzymamy ich listę.

Dobry sklep nie ogranicza się do jednej firmy, więc pracownik salonu pomoże nam dostosować jakość materaca do zasobów naszego portfela, gdyż w przypadku tych produktów jakość zależy od ceny. Paradoksalnie jednak lepiej sprawić sobie jak najlepszy materac, a zdecydować się na średniej klasy łóżko. Aby mieć gwarancję, że nasze łóżko będzie pasowało do wystroju naszych wnętrz mimo ciągłych zmian wnętrza, wybierajmy raczej łóżka drewniane, bo takie najłatwiej dostosować do naszych zmieniających się gustów, stosując różne barwne lakiery.

Sen na sprężynach

Optymalny dla naszego zdrowia materac nie powinien być zbyt twardy, bo może to negatywnie wpłynąć na nasze krążenie i wywoła poranne zdrętwienie mięśni. Dlatego ważne jest, co wypełnia materac – pianka poliuretanowa, włókna kokosowe, filc czy inny wypełniacz. Pokrowiec materaca powinien być wyprodukowany z łatwej do czyszczenia bawełny i być odpowiedni dla alergików. Jeśli chcemy kupić materac sprężynowy, zdecydujmy się raczej na typ kieszonkowy, a nie bonelowy.

Sprężyny w takich modelach mają niewielką średnicę, a każda jest umieszczona w niezależnej kieszonce, co sprawia, że pracują każda niezależnie, zapewniając optymalną sprężystość. Pamiętajmy: im więcej sprężyn przypadających na 1 metr kwadratowy, tym lepszy, o większej sprężystości materac (Oferta: tutaj (tutaj)). Lateks jako wypełniacz kieszonek sprawdza się lepiej od pianki.

Lateksowy sen

Materace lateksowe to syntetyczna mieszanka naturalnego kauczuku z mleczkiem kauczukowym poddanym wulkanizacji. Idealnie dostosowują się do ułożenia ciała, a zarazem nie odkształcają się mimo upływu czasu użytkowania. Idealnie nadają się do łoża dla dwojga, sprawdzają się również w przypadku regulowanych stelaży łóżek. Ich jedynym mankamentem jest cena, ale warto wydać pieniądze – w końcu smaczny sen jest na wagę złota.