Zdrówko

Zdrowi pracownicy jako lokata zapewniająca chlebodawcy namacalne zyski.

Zdrowi pracownicy to inwestycja, która zapewnia pracodawcy wymierne korzyści. Wyjątkowe pomysły dla małych i średnich jednostek to cała gama rozwiązań w obszarze programów profilaktycznych dla biznesów, które chcą troszczyć się o stan zdrowia swoich pracowników. Wykłady i seminaria na temat przeciwdziałania i leczenia wybranych chorób, np. metod walki ze stresem, zapobiegania defektom postawy, to zaledwie niektóre programy zapobiegawcze. Większość ludzi pracujących skarży się na bóle pleców.

relaks

Autor: WOJAS
Źródło: WOJAS
Masaż biurowy (Shadu – masaże dla firm) jest idealnym wybiegiem na uciążliwości pojawiające się w miejscu pracy. Jest zaplanowany dla każdego, niezależnie od wieku, bądź płci. Jest to krótka, 10-15 minutowa forma, jaka umożliwia w pracy rozluźnić się, sprowadzić ulgę przeciążonym mięśniom, wyładowywać nagromadzające się napięcie, wyzwolić się od towarzyszącego nam stresu, także naładować nas energią do dalszych działań.

Podczas masażu biurowego w pracy, pracownik siada na specjalnie zaplanowanym ergonomicznym krześle i nie musi zdejmować ubrań, albowiem masaż (odcinek piersiowy kręgosłupa) jest wykonywany przez ubranie. W czasie masażu nie zostaje naruszona prywatność i intymność pracującego, siada on na umyślnie zaprojektowanym krześle gwarantującym wygodną pozycję. Masaż biurowy w pracy polega na rozmasowaniu mięśni grzbietu i szyi, także na barki i kończyny górne.

relaks w pracy, profilaktyka

Autor: RelaxingMusic
Źródło: http://www.flickr.com

Fachowcy powinni również wyuczyć prawidłowego siadania i wstawania, zaproponują zbiór ćwiczeń, jakie pracownicy mogą sami wdrożyć w trakcie krótkiej pauzy.

Propozycja masażu biurowego w pracy, to program profilaktyczny, jaki zapewnia odprężenie w miejscu pracy, bez straty czasu na dojazdy. Zaproponowanie pracownikom masażu biurowego w pracy powiększy pomysłowość, podwyższy werwę i stan koncentracji. Zdrowi i chętni do pracy pracownicy to mniejsze koszty, które następują w sytuacji zwolnień chorobowych.

Programy profilaktyczne mają na celu wzbogacanie potencjału wigoru osób pracujących, przez opracowywanie kompleksowych projektów, także zastosowanie ich wybranych elementów w życie.