
Dzięki badaniu RTG całej szczeki ortodonta oceni możliwy czas korekty wady zgryzu, który może trwać nawet do około dwóch, trzech lat. Co znaczące element estetyczny to jeden z argumentów rozstrzygający o korekcie zgryzu, jednak trzeba pamiętać o tym, że zdrowe zęby to przede wszystkim brak próchnicy. W sytuacji gdzie czyszczenie zębów jest utrudnione, tworzy się próchnica, co owocuje wizytami u stomatologa. Jeśli nasz zgryz jest nierówny, zęby narażone są na uszkodzenia mechaniczne, które mogą wystąpić podczas procesu jedzenia, co w dłuższym okresie czasu powodują nasilenie wad zgryzu. Do leczenia zębów lekarz wykorzystuje aparat ortodontyczny, wybór ten zależy jest od wieku pacjenta oraz wady, którą chcemy skorygować.
W sprzedaży mamy dostępne aparaty ruchome (wyjmowane), stałe, jak także aparaty wewnętrzne. Co ważne w przypadku leczenia zgryzu u młodych osób, w pierwszej kolejności praktykujemy aparat wyjmowany, albowiem leczone zęby są mleczne, lub mieszane. Dopiero w sytuacji gdzie leczenie aparatem ruchomym nie daje efektów, ortodonta zakłada aparat stały, który w przypadku dorosłych jest jedynym rozwiązaniem w drodze do skorygowania zgryzu. Przed założeniem aparatu stałego, należy wyleczyć wszystkie zęby, pozbyć się kamienia nazębnego i osadów.

Zdrowe zęby są naszą wizytówką i im wcześniej rozpoczniemy ich leczenie (przejdź odtruwanie poalkoholowe warszawa) tym jego przebieg możemy być krótszy i mniej bolesny. Dzięki wyborze sprawdzonego specjalisty osiagniemy zamierzony efekt, a nasze zęby będą świetnie się prezentować.