Zdrówko

Zdrowe zęby dzięki wizytą u ortodonty.

Zdrowe i zadbane uzębienie to nie tylko wizyty u dentysty, ale dodatkowo i u ortodonty. Piękny zdrowy uśmiech, może być tak też ważny, jak dobrze wystylizowana fryzura, czy też też zadbane paznokcie. Przede wszystkim coraz więcej osób zwraca uwagę na równy zgryz i śnieżnobiałe, zdrowe uzębienie, które bez wątpienia ze względów również estetycznych jaki i zdrowotnych są bardzo istotne. Co zrobić i od czego zacząć prostowanie zębów u ortodonty?

Zdrowe zęby

Autor: KlukovkinPhotography
Źródło: http://www.flickr.com
Istotną wizytą jest spotkanie się z specjalistą, który zweryfikuje stan zdrowia naszych zębów i wybierze wraz z nami najlepszego rozwiązanie w drodze do równego i olśniewającego uśmiechu. Zarówno dzieci jak i dorosłe osoby, powinny być zdecydowane na długookresowe leczenie, ponieważ przebieg prostowania uzębienia bywa bardzo powolny i wymaga cierpliwości.

Dzięki badaniu RTG całej szczeki ortodonta oceni możliwy czas korekty wady zgryzu, który może trwać nawet do około dwóch, trzech lat. Co znaczące element estetyczny to jeden z argumentów rozstrzygający o korekcie zgryzu, jednak trzeba pamiętać o tym, że zdrowe zęby to przede wszystkim brak próchnicy. W sytuacji gdzie czyszczenie zębów jest utrudnione, tworzy się próchnica, co owocuje wizytami u stomatologa. Jeśli nasz zgryz jest nierówny, zęby narażone są na uszkodzenia mechaniczne, które mogą wystąpić podczas procesu jedzenia, co w dłuższym okresie czasu powodują nasilenie wad zgryzu. Do leczenia zębów lekarz wykorzystuje aparat ortodontyczny, wybór ten zależy jest od wieku pacjenta oraz wady, którą chcemy skorygować.

W sprzedaży mamy dostępne aparaty ruchome (wyjmowane), stałe, jak także aparaty wewnętrzne. Co ważne w przypadku leczenia zgryzu u młodych osób, w pierwszej kolejności praktykujemy aparat wyjmowany, albowiem leczone zęby są mleczne, lub mieszane. Dopiero w sytuacji gdzie leczenie aparatem ruchomym nie daje efektów, ortodonta zakłada aparat stały, który w przypadku dorosłych jest jedynym rozwiązaniem w drodze do skorygowania zgryzu. Przed założeniem aparatu stałego, należy wyleczyć wszystkie zęby, pozbyć się kamienia nazębnego i osadów.

Dentysta

Autor: kelly
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwsze chwil po założeniu stałego aparatu mogą być dosyć bolesne, a jedzenie posiłków utrudnione. Podczas leczenie zgryzu, konieczne są regularne wizyty kontrolne, bez nich ostatecznie moglibyśmy dostać wynik odwrotny od zamierzonego. Co istotne po zdjęciu aparatu ortodontycznego powinno się nosić aparat retencyjny, albowiem bez tego nasze zęby ponownie mogą ulec pokrzywieniu. Prostowanie wad zgryzu to wydatek w przedziale od kilkuset złotych do kilku tysięcy.

Zdrowe zęby są naszą wizytówką i im wcześniej rozpoczniemy ich leczenie (przejdź odtruwanie poalkoholowe warszawa) tym jego przebieg możemy być krótszy i mniej bolesny. Dzięki wyborze sprawdzonego specjalisty osiagniemy zamierzony efekt, a nasze zęby będą świetnie się prezentować.