Zdrówko

Zamartwianie się o zęby jest niezwykle istotne. Miejmy na względzie o normalnych kontrolach u specjalisty

Profilaktyka protetyczna opiera się na braniu przez chorego części protetycznych, określanymi protezami. Protezy to nic innego jak specjalnie zrobione twory, które mają na celu zmienić straconą

dbanie o zęby

Autor: birdco.pl
Źródło: birdco.pl
Część narządu żucia, hamować kolejne występujące degradacje części zębowej oraz zatrzymywać
rozwijanie się innych chorób jamy ustnej.

Nie stworzą jedności biologicznej z żywym organizmem tak jak w sprawie implantów. Są ciałami obcymi, ale zastępują zepsute lub utracone zęby, niesprawne zadania jamy ustnej, oraz nieestetyczny wygląd. Protezy stomatologiczne to aparaty leczniczo – rehabilitacyjne. Okoliczność jest jednak taka, że bez względu na postęp technologiczny w sferze protetyki, proteza zawsze będzie ciałem obcym w jamie ustnej. Dlatego nie należy zaniedbać naszych zębów i doprowadzić do ich utraty. Warto zadać sobie ważne pytanie, a mianowicie: od czego jest zależny wybór urządzenia protetycznego?

Nawet podczas standardowych kontroli stomatologicznych i systematycznego leczenia, pewnych kłopotów z naszymi zębami nie da się uniknąć – należy wówczas zęby wyrwać. Jeżeli więc doszło już do utraty zębów, należy jak najszybciej braki te wypełnić. Zęby to jedyna partia naszego ciała, która nie da się ani zregenerować, ani przeszczepić. Dlatego pamiętajmy, że protetyka to dziedzina medycyny, które jest w stanie poprawić nasz wygląd, a równocześnie samopoczucie. Bo w końcu każdy z nas czuje się lepiej, gdy ma przepiękny uśmiech. Stomatolog stomatolog oleśnica zapewni więc nam kontrolę od ręki, z kolei protetyk przywróci dobrą kondycję uzębienia.

Dla znacznej liczby ludzi posiadanie tzw. trzecich zębów, to kłopot dosyć wstydliwy, lecz prawda jest tego typu, że większym wstydem jest pokazywanie braków uzębienia, lub nieposiadanie ich wcale niż noszenie protez, mostów, czy też koron. W obecnych czasach posiadanie sztucznego uzębienia to przejaw troski o własny organizm, oraz poprawa estetyki jamy ustnej.

Innowacyjne uzupełnienie protetyczne, to równe, mocne i olśniewające zęby.