Dla dzieciaków

Zalety jazdy na rowerze, jak właściwie wybrać rower do wieku oraz umiejętności

Jednym z najbardziej popularnych i dających jednocześnie mnóstwo przyjemności sportów jest jazda na rowerze. W niektórych państwach rowery mają ogromną popularność, powoli i w Polsce coraz więcej osób widzi zalety płynące z tego właśnie sportu.

wejdź tu

Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com
Tak naprawdę na rowerze mogą jeździć wszyscy, przy niewielkiej grupie schorzeń są przeciwwskazania co do uprawiania tej aktywności. Nie ma też znaczenia wiek, już kilkulatki mogą pedałować na niewielkim trzykółkowym rowerku, można też spotkać na rowerze osoby mające nawet siedemdziesiąt lat i doskonale sobie radzące. Osoby zaczynające przygodę z tym sportem powinny zacząć od znalezienia właściwego roweru. Ich modeli oraz rodzajów jest bardzo dużo, więc warto po zakup udać się do któregoś z dobrych sklepów, mającego fachową obsługę. Jest to o tyle ważne, że przyzwoity rower kosztuje co najmniej tysiąc złotych, i jeżeli się go odpowiednio dobierze, to będzie mógł służyć przez długie lata. Dlatego też warto skorzystać z pomocy kogoś z doświadczeniem, kto nie tylko będzie potrafi wybrać odpowiedni model, w zależności od preferowanego stylu jazdy, ale również jego wielkość, co z kolei ma znaczenie dla wygody i komfortu. Na rowerze mogą już jeździć paroletnie dzieci, więc jeśli jest tylko taka możliwość, to można już w tym wieku je tego uczyć.

Rowerek dziecięcy

Autor: Alyssa Bird
Źródło: http://www.flickr.com
Najmniejsze rowery dla dzieci – rowery dla dzieci na – posiadają trzy kółka, a pedała umieszczono w nich na samym przodzie. Trochę większego kilkulatka można już spokojnie posadzić na rowerze z kołami 12 cali, a gdy podrośnie, to na kolejno większych modelach.

Nie czekaj, tylko pokaż szczegóły (http://www.visaandwork.com/) na omawiany wątek – informacje okażą się z pewnością bardzo fascynujące, więc kliknij tutaj i zobacz więcej.

Rowery dziecięce są sprzedawane w raptem kilku wersjach, dużo większa ich ilość jest przy rowerach dla dorosłych. Tu najbardziej popularne są klasyczne rowery górskie, z przerzutkami na przodzie i tyle oraz oponami które pozwolą na jeżdżenie po trudniejszym terenie. Z kolei do jazdy po mieście dla wielu osób znacznie wygodniejsze będą klasyczne rowery miejskie, z wygodnym siedzeniem i podniesioną wyżej kierownicą. Miłośnicy dużych prędkości także będą coś mogli dla siebie znaleźć, na sportowym rowerze szosowym można jechać naprawdę szybko.