Zdrówko

Zakupoholizm – całkiem przyjemna choroba

zakupy

Autor: Vanguard PR
Źródło: Vanguard PR

Nałogowe zakupy mają z reguły miłe skutki: nowe ubrania albo sprzęty domowe. To niestety jest związane z pustką w portfelu, a nawet z nieprzyjemną przyjaźnią z kartą z limitem. Trzeba się zacząć leczyć, bo to naprawdę poważna choroba.

Szpilki na lepszy humor to właściwie klasyczne kobiece postępowanie. Jednak specjalista nazwałby to objawem oniomanii.

Ten odsyłacz do artykułu (www.smartbodytrainer.pl/oferta/trener-personalny-trojmiasto/) kieruje do materiału, jaki zawiera unikalne treści – z pewnością Cię zafascynują i będą przydatne.

To nie dziwne, że zakupy obuwnicze i pożądliwe spojrzenia na sukienki damskie sprawiają na szczęście. Kłopot rzeczywiście może pojawić się, jeśli rzeczy zaczynają się mocno komplikować.

Zakupoholicy kochają głównie moment kupowania, a to, co zdobywają nie ma znaczenia. Kupują nie tylko dla siebie, często mamom jedyną radość sprawia odzież dziecięca. Kupują bez ograniczeń płaszcze dla swoich córeczek. Zakupy dla siebie natomiast zwykle robią od niechcenia, dla zasady, po powrocie do domu chowając je na dno szafy.

Sposób na depresjeNałóg zakupów jest bardzo młodą chorobą i w większości obejmuje kobiety, zwłaszcza te, które mają skłonność do stanów depresyjnych. Wycieczka do galerii staje się lekiem na smutki i metodą relaksu. Kłopoty spowodowane nieustannymi zakupami leczą np. nowe sandały damskie albo niepasująca bluzka. Zakupy są konieczne, żeby przetrwać.

Zakupy

Autor: iStock
Źródło: iStock

Jak przestępca…Niektórzy biorą poważnie tej choroby, sugerując, że to cecha wspólna pań. Jednak z pozoru nieistotne objawy mogą przybrać taki obrót jak przykładowo narkomania. Nałóg może powodować, że kobiety zaciągają coraz większe długi, dlatego że zakupy wymuszają pożyczki. Ukrywają również kolejne wizyty w sklepach i nowe nabytki. To natomiast jest związane z pogłębianiem się depresji. Terapia u psychiatry jest nieuniknione.

Nie tylko kobietyPłeć męska jest odporniejsza na kupowanie, ale niedostatecznie. Panowie kupują obsesyjnie ubrania i buty męskie, ale częściej uzależniają się od gadżetów, elektroniki, a także części do samochodu.

Czy jakieś komentarze o nas (http://www.taniec-kosubek.pl/kontakt) naszego artykułu Cię zaintrygowały? W takim razie będzie nam bardzo miło, jeżeli dodasz do nich też swe oceny.

Wszystko jest uzależnione od zdolności portfela, ale mogą zdarzyć się też przypadki niepohamowanej żądzy domów z basenem. Mężczyzna zakupoholik również wymaga terapii.