Bez kategorii

Zakładamy spółkę z.o.o.

Oto krótki przewodnik, w którym w trzech krokach opiszę, co należy zrobić, by założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

Założenie spółki z o.o. to proces, który może objąć kilka tygodni, lecz znacząco skurczy się, jeśli opłacimy usługi kancelarii prawniczych albo radcy prawnego.

prawo - książki

Na starcie należy stworzyć umowę potwierdzoną notarialnie. Do tej czynności niezbędna jest oczywiście asysta notariusza. W umowie zawieramy najpotrzebniejsze informacje i zapisujemy ciało zarządcze spółki.

Następnie należy określić kapitał zakładowy, minimum 5000 zł.

Po trzecie, spółkę należy zarejestrować. Przede wszystkim w KRS, gdzie w terminie do pół roku od zawarcia umowy trzeba zanieść umowę spółki, dokumenty rejestrowe i potwierdzenie wpłaty na 1500zł (opłata manipulacyjna). Powinno się nie zapomnieć również o liście wspólników i ich danych osobowych. W następnej kolejności przychodzi czas na uregulowanie formalności w Fiskusie, ZUSie i GUSie. Od początku roku spółkę można zarejestrować przez internet, lecz wiąże się to z obowiązkiem posiadania podpisu elektronicznego.

Zgodnie z tym co wspomniałem wcześniej, zakładanie spółek z.o.o. powinno wydatnie uprościć wsparcie radców prawnych. Kancelaria prawna GMLegal z Katowic dadzą radę załatwić formalności w zaledwie kilka dni. Oprócz tego pomagają sformułować umowę, co pozwala wystrzec się wszelkich pomyłek i kłopotów związanych z zawieraniem tak ważnego zobowiązania.

Spodobał Ci się ten wpis? Więc gorąco zapraszamy (https://north.pl/czesci-agd/czesci-do-zmywarek/kosze-na-sztucce-do-zmywarek,g609676.html) do następnych naszych postów, które będą o podobnej tematyce.

Wykupienie usług kancelarii prawniczych jest związane z dodatkowym wydatkiem, jednak jest to nic porównując z zyskami, jakie z tego wynikają. Szukając właściwe biuro, wystarczy wklepać w wyszukiwarce np. „radca prawny GMLegal z Katowic” lub kancelaria (czytaj więcej kancelaria adwokacka puławy) prawna GMlegal z Katowic (oczywiście, miasto trzeba zmienić pod siebie) i wyjdzie nam duża liczba adresów.