Edukacja

Zajęcia dodatkowe, jakie wybrać

Życie dziecka cechuje niebywała dynamika. Nie tylko porusza się ono z szybkością Strusia Pędziwiatra, ale równie szybko przyswaja poznane wiadomości. Rodzice zwykle starają się wykorzystać tę zdolność i przedszkolnych lat inwestują w jego edukację. “On jest wspaniały!” – wołają rodzice, entuzjastycznie podskakując na krześle obserwując swoje dzieci, które na palcach jednej ręki potrafią policzyć do siedmiu w języku angielskim.

nauka gry na pianinie

Autor: U.S. Embassy Tel Aviv
Źródło: http://www.flickr.com
W wieku ilu lat dziecko powinno rozpocząć naukę języka? Niestety, nie uzyskamy na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Najlepszy wiek to ten późnoprzedszkolny. Dzieci mają więcej czasu na sukcesywne pogłębianie wiedzy, początkowo zasadniczo przez zabawę. Od czego więc zacząć? Należy jedynie wpisać w przeglądarce interesującą nas frazę np.: Nauka angielskiego, a ujrzymy pokaźną listę szkół językowych. Taka lista też na . Nasza latorośl ma do wyboru zajęcia indywidualne lub grupowe. Indywidualne, nieustannie są najczęściej wybieraną propozycją. Rodzic sam decyduje o dniach, godzinach i miejscu lekcji, a nauka przystosowana jest do uczniowskich oczekiwań i potrzeb. W przypadku zajęć indywidualnych oraz korepetycji mamy zapewnioną 100% uwagę i skupienie lektora na uczestniku lekcji oraz wygodę i komfort odnośnie miejsca i formy zajęć.

nauka pozaszkolna

Autor: World Literature Today
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli dziecko w początkowych latach życia nie jest zainteresowane nowym językiem, dobrze jest tę decyzję odłożyć na później. Może warto obrać inny kierunek i przekonać się czy mamy w domu przyszłego muzyka? Nauka gry na pianinie rozproszy nasze wątpliwości. Badania pokazują, iż kontakt z instrumentami od lat najmłodszych, stymuluje rozwój dziecka o zdolnościach matematycznych. Muzyka udoskonala i utrwala proces zapamiętywania, uczy skupienia, poprawiając porozumiewanie się dziecka z otoczeniem (o tym na ).

Szkoły muzyczne często aranżują koncerty, na których dzieci mogą pochwalić się grą na instrumencie, nabywając śmiałości i pewności siebie. A właśnie na tych cechach rodzicom zależy najbardziej. Na wychowaniu pewnego swej wartości człowieka.