Zdrówko

Zadbane zęby to podstawa

Każdy wie jak istotne jest dbanie o zęby. O zęby dzieci powinniśmy troszczyć się już od momentu pojawienia się pierwszych zębów. W ten sposób kształtujemy istotne przyzwyczajenia u pociechy. Przekazanie dziecku właściwych przyzwyczajeń w trzymaniu higieny jamy ustnej, to jedna z zasadniczych rzeczy.

Precyzyjne podejście przedstawi nam stomatolog Wrocław. Do podstawowych czynności rodziców należy dbanie o to, ażeby dziecko nie piło słodkich napojów przed spaniem. Niezwykle istotne jest nauczyć malucha mycia zębów po każdym posiłku. Każdy chciałby posiadać piękny uśmiech, a to wiąże się z czystymi, zdrowymi zębami.

Zadbane zęby to właściwa higiena jamy ustnej, oraz systematyczne kontrolne wizyty u dentysty. Podłożem właściwego stanu uzębienia jest prawidłowe, staranne szczotkowanie zębów, co hamuje powstawaniu nalotu i kamienia nazębnego. – stomatolog – dentystastomatolog – dentysta. Stomatolog podpowiada, ażeby codziennie, najlepiej wieczorową porą z wyjątkiem szczotkowania, ostrożnie wyczyścić nicią stomatologiczną wszelkie powierzchnie pomiędzy zębami. Czynności te winny być wykonane dokładnie, żeby płytka została wyeliminowana w całości. Z czasem zaniedbana płytka nazębna ulega mineralizacji zamieniając się w twardy kamień nazębny, jaki wyeliminować jest w stanie tylko dentysta przy przeznaczeniu dobranych przyrządów.
zęby

Autor: Bobol
Źródło: http://www.flickr.com

W obecnych czasach jest dużo możliwości dbania o uzębienie. Prócz szczoteczek, dobranych past i nitek dentystycznych, stomatolog z Wrocławia zaleca też płukanki. Umożliwiają one nie jedynie pozbyć się drobnoustrojów, ale również wspomagają zatrzymać orzeźwiający oddech, także na skutek istnienia fluoru w płynie, wzmacniają szkliwo i zabezpieczają przed eskalacją próchnicy. Łagodzą też stany zapalne dziąseł, obkurczają śluzówkę i zapobiegają krwawieniu dziąseł.

Przemywać zęby dobrym płynem powinniśmy po każdym umyciu zębów. Można również to uczynić bezpośrednio przed myciem, żeby rozmiękczyć płytkę nazębną, dzięki czemu okaże się ona łatwiejsza do usunięcia. Płukanie jest także zalecane po posiłku, jeżeli nie posiadamy pod ręką szczoteczki. Stomatolog musi być odwiedzany dla osobistego dobrego samopoczucia ( kliknij link do Aurident.plkliknij link do albowiem profilaktyka jest najważniejsza.