Zdrówko

Zacznijmy żyć zdrowiej!

Nasz dzisiejszy tryb życia posiada bardzo niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Trzeba zacząć od faktu, że zbyt wiele czasu spędzamy w pracy. Po ciężkim dniu w robocie , w domu również czekają na nas codzienne powinności. Nie możemy znaleźć czasu na wypoczynek, co powoduje, że bywamy przemęczeni i poddenerwowani. To nie wpływa dobrze na nasze stosunki z rodziną, co jest kolejnym powodem naszej frustracji. Nie radzimy sobie również z odżywianiem.

owoce

Autor: Emily
Źródło: http://www.flickr.com
W naszym codziennym jadłospisie brak świeżych owoców i jarzyn oraz dań, które dodadzą nam energii. Zapominamy o śniadaniu, które jest przecież najważniejszym posiłkiem w całym dniu. Na dodatek, nie uprawiamy żadnego sportu, co drastycznie zmniejsza naszą odporność- dowiedz się.

Zmiana stylu życia nie jest kwestią prostą, tym bardziej, jeśli wydaje nam się, że na nic już nie mamy czasu. Ale jeżeli sporządzimy szczegółowy rozkład zajęć oraz wyznaczymy tylko najważniejsze rzeczy, które musimy zrobić, może się zdarzyć, że zostanie nam parę wolnych godzin, które możemy przeznaczyć na uprawianie sportu, zabawę z dziećmi lub relaks z książką.

Bez wątpienia trzeba odnaleźć pół godzinki na przygotowanie śniadania. Jest to najistotniejszy posiłek, ponieważ zapewnia nam energię na cały dzień. Postarajmy się, by był on pożywny i pełen wartościowych produktów. Zdrowa dieta to również rezygnacja z produktów przetworzonych. Zrezygnujmy o cukrze. Korzystniej stosować ksylitol, czyli zdrowy substytut. Jest to niskokaloryczna słodka substancja otrzymywana z brzozy – sprawdź dodatkowe informacje.

Należy ograniczyć produkty takie jak kawa, czy alkohol. Palacze powinni poważne zastanowić się nad rzuceniem tego zgubnego nałogu. Dyscypliny bardzo dobrze uczy sport. Warto zdecydować się na którąś dziedzinę sportową, która nam najbardziej odpowiada i rozpocząć codzienne treningi. Jeśli tylko będziemy systematyczni, bardzo szybko spostrzeżemy zdumiewające rezultaty. Zyskamy kondycję, nasza skóra stanie się napięta, a my poczujemy się szczęśliwi. Nie zapominajmy również o odpoczynku i długim śnie.

Stworzyliśmy dla Ciebie istotny artykuł (http://salonaturi.pl/masaze/masaz-kokosowy/) – tam odkryjesz wiele interesujących informacji i postów. Nie ociągaj się tylko wejdź!

Jeśli uprawiamy sport, nasz organizm musi mieć czas na regenerację.