Zdrówko

Zabieg usuwania katarakty jako przykładowy z takich zabiegów, jakie Polacy wykonują poza granicami kraju.

Polacy o wiele częściej korzystają z usług lekarskich poza terenem Polski, w innych krajach Wspólnoty Europejskiej. Powiązane jest to z tym, że w czasie decydowania się na wybrane zabiegi mają świadomość oni, że unikają długiego oczekiwania w polskich klinikach. I to pozostaje dla nich szczególnie istotne. Co więcej, godząc się na operację za granicą można spodziewać się, że wydatki, które są wyznaczone na wykonanie operacji zostaną Nam zwracane.

młodzi ludzie

Autor: Andrey
Źródło: http://www.flickr.com
Dzieje się tak ze względu na funkcjonowanie Dyrektywy Transgranicznej, a więc regulacji UE na podstawie jakich obywatel polski może liczyć na refundację. Z takiego powodu także, zabieg usunięcia zaćmy to przykładowy z takich zabiegów, które rodacy robią poza granicami kraju, bo dzięki temu mają okazję oczekiwać refundacji. A to pozostaje w końcu czymś kuszącym dla każdego. Pacjenci zwykle nie mają obiekcji, by korzystać z takiej opcji. Jadąc na usunięcie zaćmy Czechy będą już bardzo dobrze doinformowani co do tego, czego mogą się spodziewać, bo wszystkie informacje udostępni krajowy NFZ w poszczególnych siedzibach.

Te informacje pochłonęły Cię bez reszty? Jeżeli tak jest, to przeczytaj więcej tutaj (http://www.medics-24.pl/terapia-uzaleznien-slask.html) danych na innych stronach – odnajdziesz je, klikając w link znajdujący się poniżej.

(Zabieg usunięcia zaćmy) Podobnie czeskie ośrodki medyczne znacznie bardziej nastawione są na polskich pacjentów i otwierają na terenie Naszego kraju biura, gdzie pacjenci będą mogli się wszystkiego dowiadywać – link.

Wyjazd da się zorganizować samemu, jak i można decydować się na to, aby skorzystać ze wsparcia czeskiej kliniki. Wówczas przygotowany będzie dla Nas przewóz a także nocleg. Na miejscu pacjenci są szczegółowo doinformowani, czego mogą się spodziewać. Wykonują wymagane badania i czekają na operację. Od momentu zapisania się do zabiegu nie mija więcej aniżeli dwa tygodnie, co rzeczywiście jest godne zauważenia. Chory pozostaje także po operacji otaczany wnikliwą opieką medyczną. W czeskiej klinice będzie mieć do dyspozycji polską asystę, co ułatwi mu załatwianie najważniejszych kwestii formalnych oraz naturalnie zapewni komfort psychiczny w trakcie pobytu na leczeniu.

operacja

Autor: Zdenko Zivkovic
Źródło: http://www.flickr.com
Pacjent z Polski musi pamiętać o skompletowaniu odpowiedniej dokumentacji, w czym będzie mógł oczekiwać na pomoc czeskich lekarzy. Kiedy natomiast będzie miał skompletowaną całość to musi złożyć papiery w oddziale krajowego Narodowego Funduszu Zdrowia, jaki przyzna refundację. Operacja zaćmy w czeskiej klinice to gwarancja wykonania bezzwłocznego zabiegu a także zwrotu kosztów. Nic dziwnego, iż to jeden z takich zabiegów, który Polacy wykonują częściej za granicą.