Dla dzieciaków

Zabawki dla dzieci – o czym warto pamiętać?

Każdemu rodzicowi zależy na tym, by dziecko czyniło postępy w rozwoju jak najlepiej. Uczymy dzieci stawiania literek, czytać, liczyć, poruszać się w świecie. Robimy to na wiele sposobów. Jednym z bardziej popularnych jest rozwijanie wyobraźni dziecka edukacyjnymi zabawkami. Jakie zabawki edukacyjne są ostatnio chętnie kupowane? Jest kilka, niektóre z nich z pewnością pamiętamy z własnego dzieciństwa.

dzieci

Autor: Dan Cake
Źródło: Dan Cake

Najpierw Barbie. Można wykorzystywać je do rozwijania wyobraźni. Zaproponujmy dziecku aby przedstawiło historię tej lalce. Lalka może być dowolną postacią – księżniczką, nauczycielką, mamą. Jeśli mamy zdolności manualne możemy uszyć jej różne stroje według tego co o lalce opowie nam dziecko.

Druga niezwykle popularna zabawka to wszelkiego typuu gry memory czyli gry pamięciowe. Zwykle to zestaw kartoników z różnymi wizerunkami. Każdy obrazek narysowany jest dwa razy a zadanie polega na zebraniu par. Gra ćwiczy zapamiętywanie w którym miejscu położony jest kartonik z którym rysunkiem i niezwykle pomaga w rozwoju. To również doskonały pomysł na rodzinne spędzenie kilku godzin, na przykład gdy pada deszcz.

Furorę od pewnego czasu robią klocki. Budowle z nich postawione trudniej zburzyć, niż takie ze standardowych klocków, właśnie przez to, że mają wbudowane magnesy. Można tworzyć z nich wielopoziomowe konstrukcje. Najczęściej do kompletu klocków dodany jest obrazek prezentujący to, co da się z nich ustawić. Klocków jest wiele rodzajów. Od sporych dla małych dzieci, po mniejsze dla już podrośniętych – sześcio, siedmioletnich. Więcej przeczytasz tu: Odnośnik.

Także dla większych dzieci przeznaczone są samochody sterowane rc. Pomagają w rozwoju widzenia przestrzennego, a także wykształcają takie umiejętności na przykład ocenę odległości, prędkości itp. Wymagają także pewnego rodzaju zdolności manualnych, by poradzić sobie z obsługą pilota. Tutaj znacznie więcej ofert dla was: właściwie zainteresujemy dziecko i będziemy poświęcać czas na zabawę z nim, tak naprawdę każda zabawka może stać się edukacyjna. Nawet prosty patyk może się sprawdzić w tej roli. Wszystko zależne jest wyłącznie od naszej inwencji.