Dla dzieciaków

Zabawki – czy są to przedmioty jedynie dla tych najmłodszych z nas?

Gdy słyszymy na temat zabawek mamy niewiarygodnie różne skojarzenia, jednak jedna rzecz wśród nich pozostaje ta sama: wyobrażamy je sobie przede wszystkim w rękach dzieciaki – albo osobistych albo widzimy w głowie nas samych zabawiających się nimi.

Dosłownie każde rodzące się pokolenie posiada coraz to więcej rzeczy do zabawy, ale czy jedynie dzieci mogą bawić się zabawkami? Czy istnieją takie, w których także osoby dorosłe odnajdą trochę frajdy?
akwarium

Autor: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner
Pytania w naszym wstępie są oczywiście pytaniami retorycznymi, ponieważ w dosłownie każdym wieku mamy możliwość ująć w rękę jakąś zabawkę i się nią pobawić – tak naprawdę najogromniejszą przeszkodą w tym, aby dorosły bawił się zabawkami bywa to, że mu najzwyczajniej „nie wypada”. Zabawki bywają więc kierowane do najmłodszych, by jako dzieciaki „wybawili się”, a potem z tej rzeczy zrezygnowali. Co oczywiste nie każdy z nas pragnie dorosnąć – albo inaczej, nie każdy chce „wyrosnąć” z pewnego rodzaju rzeczy. Z tego powodu właśnie powstały zabawki przeznaczone dla osób dorosłych no i nie mowa tutaj o zabawach natury erotycznej.

Prezentowany temat z pewnością ma fascynujące informacje, lecz żeby uzyskać ich jeszcze większą ilość prześledź link, który jest niezwykle intrygujący.

Osoby dorosłe również utworzyły dla siebie „zabawki”, jedynie pod inna nazwą, która to brzmi „gadżety”. Gadżetami można nazwać niewiarygodnie wiele rzeczy, które to mogą równocześnie pomagać w domu, czy też rozwijać nasze pasje. Wiele spośród nich przypomina również zabawki dla dzieci, lecz są mocniej funkcjonalne i ze znacznie większą dbałością o szczegóły, co powoduje często, że zabawki przeznaczone dla dzieci są bardziej tanie aniżeli niemal to samo dla dorosłych.

Wśród takich rzeczy możemy odnaleźć chociażby figurki, które przez dzieci bywają używane non stop na przeróżne sposoby, aż do zdarcia – w wersji dla osób dorosłych stoją dumnie na naszej półce radując oko szczegółami.