Bez kategorii

Z jakiego powodu rowery to tak dobra lokata dla wszystkich?

O swoją dobrą kondycję można troszczyć się na wiele sposobów. Możemy uprawiać przeróżne konkurencje sportowe albo choćby przesiąść się z samochodu oraz jakiejś komunikacji publicznej na rzecz roweru.
PoPULarne są wypadki, gdy burmistrz dojeżdża do pracy nie limuzyną a właśnie rowerem.

uczące się dzieci

Autor: U.S. Army Corps of Engineers Savannah District
Źródło: http://www.flickr.com
Korzyści wynikające z wybrania tego środka lokomocji można by wymieniać bardzo długo. Dla przykładu osoby, które chcą zrzucić niepotrzebnych kilogramów z pewnością ucieszy to, że jedynie godzina powolnej przejażdżki sprawi, że zniknie 500 kalorii. Regularna jazda na takim pojeździe spowoduje nie tylko poprawienie kondycji przez pozbycie się niepotrzebnych kilogramów, ale także będzie działać uspokajająco. Jeśli nie masz aż tyle czasu, wiedź, że nawet półgodzinna przejażdżka sprawi, że Twój organizm zacznie czerpać energię z komórek tłuszczowych i wzbudzi do działania Twoje ciało. Dobrze także wiedzieć, że rowery mogłyby pośrednio wpłynąć na znormalizowanie poziomu cukru we krwi.
Rowery nie są w żadnym wypadku dziełami sztuki, zatem muszą być wybierane do konkretnych zastosowań. Istnieją rowery, które kupuje się na dojazdy do biura, do uprawiania sportów albo po prostu na wycieczki. Jeśli zamierzamy go wykorzystywać tylko sporadycznie, należałoby przeznaczyć ok. 1000-1200 zł na seryjnie nowy rower lub ok. połowę takiej kwoty na rower używany. Najbardziej kosztowne są rowery stosowane wyczynowo.

Ich ceny mogą się zaczynać od 3000 zł a górnego poziomu po prostu nie ma.

Poczytaj więcej na ten temat (http://www.ed.torun.pl/oklejanie-pojazdow/) podobnego artykułu – są na tamtej stronie opublikowane niezwykle pożyteczne informacje, które z pewnością docenisz w praktyce.

Warto jest jednak traktować taki zakup jak inwestycję. Zwróci się to w postaci lepszego samopoczucia i zdrowszego życia. A na tym nie należy oszczędzać.