Informacje sportowe

Z jakich powodów do pływania motorówkami i jachtami są potrzebne odpowiednie patenty.

Na różnego rodzaju motorówkach i żaglówkach coraz więcej osób spędza wolne chwile. Trudno się zresztą temu dziwić, gdyż jest to nie tylko rewelacyjna przygoda, ale także możliwość doskonałego wypoczynku i relaksu.

kurs sternika wrocław

Autor: Arya Ziai
Źródło: http://www.flickr.com
koszulka

Autor: KEEN
Lecz aby w w bezpieczny sposób korzystać z tego typu sprzętów należy posiadać odpowiednie uprawnienia. Na wodzie obowiązują bowiem analogiczne przepisy, jak na drogach, i chcąc się po niej poruszać nie stanowiąc zagrożenia dla siebie i innych, to należy się tego wszystkiego nauczyć. Nasze służby zwracają coraz bardziej na to uwagę, tak samo, jak na pływanie na trzeźwo. Z pewnością odpowiednie dokumenty trzeba też posiadać, jeśli ktoś planuje udać się na południowe wody, w części krajów bez odpowiedniego doświadczenia nawet nie ma co marzyć o wypłynięciu z portu.

Jeżeli ktoś planuje się nauczyć pływać motorówkami czy skuterami wodnymi, to odpowiedni dla niego będzie kurs sternika Wrocław (ats toruń) na tego typu łodzie. W jego trakcie uczestnicy poznają przede wszystkim przepisy wiążące się z poruszaniem się tego typu jednostek, ale też uczą podstawowych manewrów łodzią. Po zakończeniu szkolenia dostaje się patent umożliwiający pływanie określonym sprzętem, jeżeli ktoś zechce, to może potem robić następne stopnie. Na pewno warty rozważenia jest także kurs radiooperatora Wrocław.

Jeśli na łodzi motorowej albo jachcie będzie się znajdowało zarejestrowane radio, to na jej pokładzie musi się znajdować osoba, która posiadać będzie uprawnienia do jego obsługiwania.