Zdrówko

Wzrok wydaje się być dla ludzi wiodącym zmysłem – należy zatem troszczyć się o niego przez całe życie

Każdy człowiek jest świadom tego, że bycie niewidomym, to bardzo trudna spawa. Funkcjonowanie bywa wtedy ogromnym wyzwaniem.

Dr hab. N. med. Maciej Kielar

Autor: Medicover
Źródło: Medicover
Dlatego musimy troszczyć się o swój wzrok i kontrolować się przynajmniej raz do roku.
Jeżeli myślimy o trudnościach z widzeniem, to zazwyczaj przychodzą nam na myśl na przykład pogłębiające się minusy albo jaskra. Jednak, są także inne przypadłości, które mogą pogarszać nasz wzrok.

Intryguje Cię ta problematyka? Kliknij ten odnośnik i sprawdź, jak podszedł do tego tematu inny autor w treści (http://www.medimix.pl/) swojego postu.

Jest to tak zwany stożek rogówki. Często nie bywa on rozpoznawalny przez okulistów. Pierwszym objawem jest swędzenie oraz łzawienie oczu. Przypisuje się tego typu syndromy niestety zbyt często alergiom oraz przemęczeniu. Na dodatek, nie w każdym gabinecie specjalista jest w stanie zweryfikować obecność tej choroby. Potrzebny będzie specjalistyczny sprzęt zwany topografem rogówki. Znakiem dla okulisty powinien być coraz większy astygmatyzm oraz wielki problem w dobraniu właściwych okularów. Z biegiem lat objawy będą się pogłębiać. Z tego powodu osoby, które podejrzewają u siebie stożek rogówki powinny udać się na specjalistyczne badania. Istnieją dwa sposoby leczenia. Oba są związane z zabiegiem. Wybór sposobu uzależniony jest od stopnia rozwinięcia choroby. Zabiegi nie są inwazyjne. Są także bezbolesne. Trwają maksymalnie 15 minut.

Jeśli mieszkamy na południu Polski i stwierdzono u nas stożek rogówki Kraków ma kilka dobrych klinik, które podejmą się leczenia.

Nie czekaj – naciśnij ten link blacha ołowiana i ciesz się stworzonymi tam świeżymi tekstami. Na pewno rozszerzą one Twą wiedzę na powyższy temat.

Wystarczy zatelefonować i umówić się na dzień zabiegu. Odzyskamy po nim ostrość widzenia oraz radość życia.