Zdrówko

Wysokiej jakości aparaty do sprawdzanie uzębienia, czyli co to jest planmeca?

Dawniej wizyta u stomatologa oznaczała przerażenie, na samą myśl o posiedzeniu pacjenta na fotelu dentystycznym przechodziły ciarki. Dzisiejsze nowinki technologiczne, wykorzystywane przez branżę dentystyczną i stomatologiczną nastawione są na profesjonalne, niemal bezbolesne leczenie uzębienia.

link

Autor: anton petukhov
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z narzędzi, które udoskonalają proces leczenia zębów jest sprzęt planmeca (producent sprzętu stomatologicznego na Nowoczesne pracownie oraz ich posiadacze, jeśli chcą utrzymać się na rynku usług, muszą proponować pacjentom zabiegi na najwyższym standardzie. Innowacyjne sprzęty takie jak aparat planmeca mają nie tylko ułatwić obsługę w

gabinet dentystyczny

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

rękach dentystów, ale usprawnić fotografowanie uzębienia. Oczywiście z jak największą dokładnością. Skonfigurowany system, połączenie aparatu, skanera i laptopa, w końcu aplikacje do programowania CAD. A wszystko dostępne w wersji wolnostojącej, gdzie można podpiąć laptopa albo też oddzielnego sprzętu.

Nie, to nie pole do popisu dla projektantów przygotowujących prezentację, to ponadto warunki gabinetu dentysty w XXI wieku. Na prośbę pacjenta aparat planmeca zrobi cyfrowe wyciski jednego zęba aż po pełne uzębienie. Mechanizm skanująco-fotografujący Planmeca zapewnia wykonanie szybkich i precyzyjnych ujęć uzębienia, dzięki lekkiej konstrukcji ramienia z aluminium. Asymetria w obudowie głowicy sprzyja zaś przyjemnemu sterowaniu według konieczności stomatologa. Nie ma tutaj mowy o nastręczaniu pacjenta.

Parametry technologiczne sprzętu oraz rozbudowane funkcje ze zdjęciami pozwala na osiąganie lepszych efektów. Plusem jest również eliminacja przezeń promieniowania, które jest wydzielane przez sprzęt. To gwarantuje zaś bezpieczeństwo zabiegu na zębach i całościowy stan zdrowia pacjenta. Powierzchownie planmeca wygląda jak sprzęt-gadżet, dodatek do całego repertuaru narzędzi dentystycznych. Samym skanerem nie poprawi się jednak opinii gabinetu. Posiadanie sprawdzonego sprzętu do skanowania ułatwia jednak pracę, a pracownia dysponująca takim mechanizmem może liczyć na pacjentów, którzy nie będą oszczędzać na dbaniu o uzębienie. Pamiętajmy, że nie samym osprzętowaniem pracownia dentystyczna żyje, bez fachowej kadry dentystycznej nie pomoże najnowocześniejszy sprzęt.