Dla dzieciaków

Wyprawka dla oseska – lista obowiązkowa

Kupując wyprawkę dla noworodka, nie daj się porwać szałowi sprawunków! Uważnie dobieraj rzeczy, ażeby po porodzie nie okazało się, iż brakuje ci czegoś ważnego.
Sprawdź, co koniecznie musimy posiadać m.in. do spania, do karmienia jak też na spacerek z maluchem – na różne pory roku.

Kupowanie wyprawki dla oseska warto zacząć w 7. miesiącu ciąży – tak, byś nawet w wypadku przedwczesnego urodzenia była przygotowana na przyjście na świat malucha. Nie kupuj jednak nadto wielu przedmiotów – niemowlak już po pierwszym miesiącu może wyrosnąć z ubranek w rozmiarze 62 cm.
ubranka dla niemowląt

Autor: John Ragai
Źródło: http://www.flickr.com

Podstawą wyprawki niemowlęcej są rzecz jasna ubranka dla niemowląt – wybieraj tylko te z naturalnych materiałów (bawełny czy flaneli). Musimy je kilka razy przeprać, aby je zmiękczyć oraz aby wypłukać z nich chemiczne substancje, jakimi są nasączane odzienia przez producentów. Nabywając ubranka dla niemowląt, kieruj uwagę, czy nie mają na przykład guzików na plecach, nap a także, czy rozpinają się na całej długości. Już niedługo przekonasz się, iż te drobiazgi są bardzo istotne! Wybieraj proste modele – bez falbanek, ozdobnych aplikacji itd. Przy temperaturze powietrza wynoszącej 20°C dziecko powinno mieć na sobie śpioszki bądź body oraz kaftanik z długim rękawem. Dla ochrony przed wiatrem i słońcem możemy przyodziać cieniutką bawełnianą czapeczkę (w domku czapka nie będzie konieczna). Do przykrycia starczy cienki koc. Łóżeczko, materacyk, pościel etc.

spokojnie zdołamy kupić bez wychodzenia z domku, jako że w tym wypadku, produkt ma wyglądać tak jak na zdjęciu jak też spełniać określone normy jakości.