Dla dzieciaków

Wyprawka dla bobasa – lista obowiązkowa!

Kompletując wyprawkę dla dzidziusia, nie daj się porwać szałowi zakupów! Dokładnie dobieraj rzeczy, ażeby po porodzie nie okazało się, że brakuje ci czegoś istotnego. Sprawdź, co niezbędnie należy posiadać. Pamiętaj, ażeby nie kupić na początek nazbyt wielu ubranek dla bobaska, albowiem dzieciątko po urodzeniu może być większe niż przypuszczałaś.


[

niemowle

Autor: Vangelis Matos Medina
Źródło: http://www.flickr.com

]

Selekcjonuj ubranka tylko z naturalnych materiałów. Najlepsza jest delikatna bawełna, frotte albo trykot, zaś z grubszych tkanin – dzianina a także polar. Rzeczy dla niemowlęcia muszą być mięciutkie, przewiewne oraz nie mogą krępować ruchów dziecka. Nie mogą też obcierać wrażliwej skóry malucha aplikacjami czy sztywnymi falbankami.Jeżeli po raz pierwszy wyruszycie do marketu z artykułami dla osesków, możecie doznać lekkiego zawrotu głowy. Wyprawka dla oseska – co musi zawierać? Oto garść konkretnych wskazówek, które przydadzą się Wam w czasie zakupów.
Wyprawka dla niemowlęcia – oto nasz alfabet:

Antyalergiczne kosmetyki – w teorii każde określone dla dzidziusiów powinny należeć do tej grupy.

Odkryj inne pokrewne bardzo użyteczne źródło informacji na opisywany temat – kliknij tu oraz przeczytaj więcej w serwisie restauracje mikołajki.

Do niektórych jednak dodawane są intensywne substancje zapachowe, które mogą uczulać. Jeśli któreś z was jest uczuleniowcem, musicie być wyjątkowo ostrożni, bo brzdąc może być również skłonny do uczuleń. Selekcjonujcie dla niego kosmetyki określone dla dzidziusiów, bezzapachowe jak też nie zawierające sztucznych barwników. Body. Na początek najodpowiedniejsze będą ubranka rozpinane z przodu na całej rozciągłości. Po pewnym czasie, kiedy dziecko trzyma już dobrze główkę wystarczy zapięcie na ramieniu czy szeroki dekolt. Najlepiej zakupić trzy bez rękawów i trzy z długimi rękawami.

noworodek

Autor: Shermond Schoberg
Źródło: http://www.flickr.com
Butelka – jeśli zamierzasz karmić piersią, twemu dziecku będzie całkiem zbędna. Jednakowo jak smoczki, sterylizatory itp. Chusta – jest wygodniejsza niż nosidło, tak dla rodziców, jak i dla malucha. Możemy nosić w niej malucha od urodzenia. Jej minusem jest wysoka cena, szczęściem nie tak trudno uszyć ją samemu.

Czapeczki – konieczne będą dwie. Jedna lekka, bawełniana, a druga cieplejsza. Dobrze, aby była wiązana pod brodą na troczki, w przeciwnym wypadku będzie się zsuwać. Ręczniki dla dzieci – muszą być mięciutkie, delikatne, najodpowiedniej z kapturkiem (sprawdź cenę).