Dla dzieciaków

Wyodrębnij plac zabaw na pobliskim terenie

Gdy mamy małe dziecko, chcemy żeby miało ono odpowiednie miejsce na otwartym powietrzu, gdzie będzie mogło się bawić wspólnie z innymi. Niestety, część z nas mieszka w kamienicach a nie w posesjach jednorodzinnych, tam o taką sferę o wiele łatwiej.

Lecz również wśród bloków można zadbać o właściwe miejsce, z pomocą naszej wspólnoty mieszkaniowej.
Relaksująca się kobieta

Autor: Bob Jenkin
Źródło: http://www.flickr.com
Świeżo wznoszone osiedla przeważnie już w planach mają rozrysowane certyfikowane place zabaw. Jednak co począć, kiedy żyjemy w wiekowej kamienicy, gdzie nie ma właściwie wyodrębnionego placu dla dzieci? Wtenczas należy złożyć podanie do swojej wspólnoty, z sugestią o wzniesienie miejsca dla dzieci. Z pewnością wielu pozostałych rodziców nas poprze, pragnąc aby ich pociechy mogły gdzieś bezpiecznie się bawić. Tego rodzaju certyfikowane place zabaw możemy zlecić u profesjonalnej firmy, która zna się na takich projektach. Opłaty na realizacje możemy pokryć z kapitału remontowego oraz ze środków UE.
Kolorowy i funkcjonalny pokój dla dziecka

Autor: www.indeco.pl
Źródło: www.indeco.pl
huśtawka ważka

Autor: Stars for Europe
Źródło: Stars for Europe
Co powinno znaleźć się na tego rodzaju placu? Oczywiście zawsze zależne będzie od tego, jak rozległy obszar wydzielimy. Na pewno dzieciom spodoba się huśtawka ważka, pamiętajmy tylko aby ustawić co najmniej dwie. Także odpowiednio zabezpieczona zjeżdżalnia będzie pożądana. Na środku placu dobrze zamontować piaskownicę, tam maluchy będą mogły tworzyć konstrukcje z piasku. Można także zastosować urządzenia dla dorosłych, instalując rowerek, albo inne przedmioty treningowe. Taki plac trzeba odgrodzić, żeby był bezpieczniejszy a także mniej narażony na dewastację ze strony chuliganów.

Jeśli chcesz, aby twoje dzieci miały się gdzie podziać, możesz zaproponować budowę placu zabaw w niedalekim otoczeniu. Gdy właściwie dogadasz się z innymi mieszkańcami, fundusze na inwestycję znajdziesz w sejfie wspólnoty, można także postarać się o zapomogę unijną.