Dla dzieciaków

Wybierz wspaniałe buty dla malucha

Buty są rzecz jasna niezwykle ważne, chociaż wiele dzieci nie cierpi z początku ich nosić, to wszakże chronią one stópkę naszego dziecka.

Dlatego dobór właściwych butów jest tak ważny.
przyjęcie

Autor: www.flickr.com
Źródło: www.flickr.com
Na rynku istnieje oczywiście wiele typów bucików dla dzieci. Istnieją rzecz jasna modne kolekcje. Dobrze jest jednak zwracać baczną uwagę na rodzaj buta, nie zaś na modny fason. Kapcie dla dzieci powinny być oczywiście solidne i posiadać podeszwy antypoślizgowe. Zwróćmy szczególną uwagę na to, czy czasami nasze dziecko nie wyrasta ze swoich butów. Czasem w ciągu roku stopa maleńkiego oseska może urosnąć o trzy numery. Lepsze są buciki wiązane, gdyż skuteczniej dostosowują się do stópki malucha umożliwiając wszelkie wyczyny. Buty na rzepy będą idealne, jeżeli maleństwo jeszcze nie porusza się samodzielnie.
Czapka zimowa

Autor: LornaWatt
Źródło: http://www.flickr.com
Pamiętajmy o tym, iż nieprawidłowe dobranie bucików dla malucha może spowodować trwałe wady stóp w późniejszym wieku. Kapcie dla dzieci oraz wszelkie buty winny więc zostać dokładnie dopasowywane. Oczywiście zdecydujmy się na buty, które będą atrakcyjne dla oseska. Kolorowe kapcie i piękne buty będą chętnie nakładane przez malucha. Złym nawykiem jest kupowanie butów o Rozmiar większych, bo stopa (jeżeli potrzebujesz dobry podolog z gliwic – kliknij i skorzystaj z oferty) i tak przecież urośnie.

Komplikujemy w ten sposób życie maluchowi i sprawiamy, że mogą się wykształcić określone wady postawy. Dobór odpowiednich kapci jak również butów jest niezwykle ważny. W ciągu roku dziecko potrzebuje mniej więcej trzech par butów. Nie oszczędzajmy na takich zakupach.