Zdrówko

Wszystko, co musisz wiedzieć, gdy chcesz studiować psychologię

To charakterystyczne studia. Sumują kilka dyscyplin nauki, wymagają od aspiranta dosyć szerokiej wiedzy ogólnej.
Przyjmuje się , że przyszły psycholog powinien być empatyczny, delikatny w stosunku do pozostałych osób jak też być dobrym słuchaczem.

psychologia

Autor: Arya Ziai
Źródło: http://www.flickr.com
Profesjonalny psycholog(polecamy psychoterapia małżeńska opole) to dobry diagnosta – umie połączyć fakty z relacją swego pacjenta w sensowną całość jak też wysnuć odpowiednie wnioski. Może pracować w określonym nurcie, jednakże ma świadomość tego, iż każdy z pacjentów wymaga podmiotowego podejścia. Częstokroć współdziała z innymi ekspertami, co wymaga pewnych umiejętności potrzebnych do pracy w grupie. Jednak fundamentalną cechą przyszłego psychoterapeuty będzie ciekawość drugiego człowieka. Ochota poznania oraz zrozumienia jego historii, motywacji, zachowań. A także pragnienie niesienia wSPArcia. Chyba, że nie zamyślasz pracować z pacjentami, tylko na przykład w reklamie czy też HR – acz w końcu nie musimy zostać psychologiem, aby się w nich spełniać.
Psychologia nie jest kierunkiem ściśle humanistyczny, tak jak myśli o nim większość osób. Już od pierwszego roku przewijają się na nim przedmioty powiązane z neurobiologią, generalnie – związane z pracą i budową mózgu. W następnych latach dochodzi również statystyka. Prócz tego, na przeróżnych etapach studiów napotkamy elementy filozofii, antropologii i oczywiście – lektorat z wyselekcjonowanego obcego języka.

Co do przedmiotów ściśle psychologicznych, zależnie od programu danej uczelni, będziesz uczyć się psychologii klinicznej, społecznej, neuropsychologii, psychopatologii, ekspertyzy oraz diagnozy, itd.