Bez kategorii

Wszystko, co ma obowiązek wiedzieć pacjent, jaki poddaje się operacji usunięcia zaćmy.

Wszystko, co musi wiedzieć pacjent, który podda się operacji usunięcia zaćmy zawarte pozostało w powyższym tekście. Z tego względu, jeżeli ktoś właśnie szykuje się do takiego zabiegu to musi orientować się, iż najrozsądniej będzie, gdy zaznajomi się z jego treścią. Oczywiście, bez wątpienia o wszystkim będzie również poinformowany przez swojego lekarza prowadzącego, aczkolwiek tekst tego typu jak ten dedykowany jest nie tylko dla chorych, lecz dla ich bliskich. Jeśli już albowiem będzie powzięta decyzja o skierowaniu chorego do zabiegu to uczestniczy w tym de facto cała rodzina. Primo więc, już na długo przed terminem zabiegu chory musi o siebie zadbać. Nie może zapominać o tak podstawowych kwestiach jak zachowanie higieny wzroku, albo kontrolowanie ciśnienia. Musi wykonać te badania, które wymagane będą przed operacją, aby jak najlepiej mógł zostać wykonany wywiad lekarski. Jeżeli to zostanie przypilnowane to pozostanie skierować się do ośrodka na przeprowadzenie zabiegu.

soczewka

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Wszystkie operacje zaćmy robione pozostają według z góry ustalonego procederu. Po znieczuleniu oka wykonane jest mikrocięcie o szerokości dwóch mm, a przy pomocy specjalnej pęsety pozostaje uchylona przednia komora oka. () To ułatwia dostępność do zmętniałej soczewki. Ta soczewka jest usunięta, ponieważ straciła własną przejrzystość i okazuje się nieprawidłowa. Rozdziela się ją na drobne fragmenty i usunie za pomocą urządzenia ultradźwiękowego.

Po przestudiowaniu tego wątku, kliknij na inny polecany tekst (https://apteczka-madrali.pl/91-mukowiscydoza), który zawiera także interesujące wiadomości – zobaczysz, że pochłonie Cię kompletnie.

Wówczas czyści się również tylną komorę oka. Później założy się nową soczewkę – tego autora. Wykonuje się kilka małych nakłuć w celu zamknięcia mikrocięć i zabieg się kończy. Teraz zaćmę usuwa się za pomocą bezbolesnej metody i już po paru godzinach od wykonania operacji chory może być wypisany do domu, kiedy tylko nie będzie żadnych powikłań. Osoby, jakie podejrzewają u siebie zaćmę powinny w takim razie bezzwłocznie zgłosić się do lekarza, bo dzięki temu możliwe będzie zastosowanie u nich optymalnego leczenia.

oko

Autor: Nithi Anand
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy chory musi być jak najdokładniej doinformowany przez lekarza prowadzącego o tym, jak musi się zachowywać przed samą operacją. Powinien również zmienić prowadzony tryb życia, a efekty kuracji będą lepsze. Zaćma to przypadłość, którą da się leczyć, jednak trzeba postępować rozsądnie w trakcie kuracji.