Bez kategorii

Wszyscy powinni poznać te zasady – zobacz jak ratować życie

Najczęściej nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo ważne w naszym życiu może stać się przeznaczenie chwili na pewną naukę. Życie jest usiane pułapkami, więc każdy musi wiedzieć, jak trzeba prawidłowo reanimować rannego oraz co musimy przekazać, kiedy dzwoni się po pomoc. To są bezcenne informacje, dzięki którym ratuje się ludzkie istnienia.

Zabieg urządzeniem Zeltiq pozwala w bezpieczny sposób pozbyć się miejscowo nagromadzonego tłuszczu z wybranej partii ciała

Autor: Optopol
Źródło: Optopol

To napawająca optymizmem rzecz, że pierwsza pomoc jest uczona we wszystkich liceach w Polsce.

Zaciekawiły Cię te wątki? To rewelacyjnie. Przekieruj się na nową stronę i doczytaj tutaj (http://pomocpsychologa.pl/terapia-grupowa-dda/) inne treści. Podziel się z nami swymi wrażeniami.

Zwykle jest tak, że uczniowie nie zauważają wartości tych szkoleń, widzą je podobnie jak resztę zajęć. Nie widzą tego, jak silnie świetnie opanowana pierwsza pomoc może być przydatna w przyszłych latach. Nie okłamujmy się – tragiczne wypadki mają miejsce każdego dnia, każdy może być świadkiem takiego wypadku. Bezradność w sytuacji, kiedy w opałach jest życie człowieka, a już najbardziej bliskiego, jest okropna. W telewizji raz na jakiś czas można oglądać ludzi, którzy wykazali się zdolnością ratowania życia i otwarcie mówią o tym, jacy są zadowoleni, że podstawy tej sztuki nie są im obce (szczegóły: ). Czasem można dowiedzieć o kimś, kto bardzo żałuje nieobecności na lekcjach ratownictwa medycznego.

Sporym błędem jest to, że podstaw pierwszej pomocy uczy się obowiązkowo dopiero w szkole średniej. Warto wspomnieć tutaj o pewnym cudownym człowieku, który od lat usiłuje upowszechniać informacje o pierwszej promocji wśród wszystkich mieszkańców naszego kraju, nawet tych najmłodszych. Jerzy Owsiak, ponieważ o nim piszemy, organizuje szkolenia, na których dzieciaki dowiadują się, jak wygląda prawidłowo przeprowadzana pierwsza pomoc.

Jeśli masz malucha i chcesz, by umiał on ratować życie, wybierz się z nim na takie lekcje. Jeżeli sam nie masz pojęcia, jak to trzeba robić, poszukaj informacji w sieci o szkoleniach przeprowadzanych w twojej okolicy. Rozmaite podmioty charytatywne najczęściej nauczają pierwszej pomocy bezpłatnie. Jak już nauczysz się pierwszej pomocy, zobacz przydatne rzeczy: dobrze wyposażone apteczki pierwszej pomocy