Bez kategorii

Wszyscy jesteśmy świadomi tego, że aby zachować smukłą sylwetkę, powinniśmy kilka razy w tygodniu ćwiczyć

W zdrowym ciele zdrowy duch — tak mówi mądre polskie przysłowie. Jest ono całkowicie prawdziwe.
ćwiczenia wydają się być jednym z głównych czynników, które pomagają nam mieć szczupłą sylwetkę oraz zdrowie na wiele lat.

krem

Autor: CityTree עץבעיר
Źródło: http://www.flickr.com

Ludzie, którzy ćwiczą dość często, powtarzają, że plusów płynących z takiego typu treningu jest znacznie więcej. Podczas wysiłku fizycznego uwalnia się w organizmie endorfina, czyli hormon szczęścia. Nie musimy się w takim wypadku objadać słodyczami, aby poczuć zadowolenie. Codzienne treningi mają więc wpływ dobrze na naszą głowę i na nasze ciało. Kolejne plusy.

Jeżeli ten temat jest dla Ciebie ciekawy, to kliknij tu – to pełna treść, która również posiada intrygujące dane!

Dlaczego zatem jest tak wiele ludzi, którzy za każdym razem próbują wymigać się od ćwiczeń? Prawdopodobnie jest to wina lenistwa, które było utrwalone przez całe życie. Jeżeli ktoś wiecznie siedział przed komputerem, to trudno mu będzie skłonić samego siebie do ruchu. Należy zatem mocno się zmotywować, nie przesuwać treningu na tzw. wieczne „od poniedziałku” i zacząć niewielkimi kroczkami. Nie należy przy pierwszym treningu wymagać od swego ciała zbyt dużo, gdyż możemy zrobić sobie krzywdę. Dlatego warto rozkręcać się powoli. Można wybrać indywidualne treningi takie jak basen albo jazda na rolkach. Jeśli jednak lepiej czujemy się w grupie i jesteśmy wtedy bardziej zmotywowani do regularnych ćwiczeń, to należy iść przykładowo na aerobik albo zumbę.

Dla ludzi, którzy preferują coś spokojniejszego, fantastycznym wyjściem może być dla przykładu joga. Rozciągniemy przykurczone mięśnie i zaczniemy tracić nadprogramowe kilogramy.