Zdrówko

Współczesne środki farmakologiczne – parę interesujących faktów

Anti-aging to dziedzina wiedzy zajmująca się wydłużaniem ludzkiego życia. Albowiem długie, pogodne życie to odwieczne marzenie każdego człowieka. Od zarania dziejów mówiono o nim w baśniach i legendach, których bohaterowie poszukiwali źródła wody, dającej wieczną młodość oraz witalność.

tabletki

Autor: Petras Gagilas
Źródło: http://www.flickr.com

Trwający postęp nauki i techniki, w szczególności neurotechnologii i biotechnologii w dużej mierze nas przybliżył do spełnienia tego pragnienia. Okazuje się, że współczesna medycyna zna już pewne metody, które mogą spowodować, że upływ czasu ostrożniej obejdzie się z naszym organizmem. Zapewne istotna jest zdrowa dieta.

Intryguje Cię problematyka omawiana w tym wpisie? Przeczytaj oprócz tego także inne podobne posty – po prostu wejdź tu (https://meanderstomatologia.pl/profilaktyka-stomatologiczna).

Jednym z powodów które wpływają na starzenie się jest oksydacja. Skuteczną ochroną przed nią są suplementy diety. Mamy pełną gamę wszelakich preparatów wymiatających wolne rodniki. Po trzecie, odpowiednie wysycenie naszego dnia zdrowym ruchem i prozdrowotną gimnastyką. Jednak w porównaniu z tym, co ma się zdarzyć w już nie tak odległej przyszłości, to zaledwie skromny początek.

Ray Kurzweil, jedna z najbardziej wybitnych postaci współczesności, reprezentuje pogląd iż za około 20 lat wspierana informatyką medycyna tak niebywale się rozwinie, iż w zasadzie będzie możliwa naprawa każdego psującego się ludzkiego organizmu. Z tej przyczyny uważa on, iż kluczowe jest, by w „zdrowym ciele” przeżyć najbliższe 20 lat. Być może nieśmiertelność czeka tuż za rogiem?

Co więc zrobić by przetrwać najbliższe dwie dekady? Jak się możemy domyślać, priorytetem jest odpowiednia suplementacja, czyli przyjmowanie składników (witamin i innych substancji egzogennych), których może brakować codziennym menu. A dzieje się tak co najmniej z dwóch powodów, : po pierwsze dlatego, że z wiekiem maleje zdolność organizmu do przyswajania wielu kluczowych substancji z pożywienia. Po drugie, bo we współczesnej żywności owych substancji jest…coraz mniej.

Czy szukasz nowych danych na prezentowany temat? Jeśli tak, to przenieś się do źródła, gdzie odnajdziesz ważne wiadomości, które zachowasz w pamięci na długo.

Zaintrygowany? Zobacz dierol i dowiedz się więcej.

W teorię naukowca możemy wierzyć lub też nie. Czy okaże się dobrym wróżbitą? Nie pozostaje nam nic innego, jak prowadzić zdrowy tryb życia, zapamiętać jego słowa i …przekonać się o ich słuszności już za niedługi czas.