Bez kategorii

Wpływ dobrego odżywiania na nasz organizm. Parę zbawiennych dla naszego ciała produktów – dowiedz się więcej

W dzisiejszych czasach każdy chciałby się zdrowo odżywiać i mieć gwarancję, iż produkty, jakie je są wysokiej jakości. W tej erze świadomego odżywiania chcielibyśmy też, by to co dostarczamy naszemu ciału, nie jedynie zaspokajało zapotrzebowanie ilościowe, ale także zapewniało inne właściwości, przede wszystkim zdrowotne. Sklepy ze zdrową żywnością posiadają naprawdę duży asortyment, dobrze jest poznać niektóre z tych zbawiennych produktów.

Jednym z tych produktów może być ostropest plamisty. Jest to specyfik pochodzenia roślinnego, jaki chroni w dużej mierze naszą wątrobę. Ma on działanie antytoksyczne, które wspiera leczenie wątroby dajmy na to w przypadku zatrucia alkoholem. Do tego wspomaga szybsze regenerowanie się tego organu. Łagodzi skutki długiego leczenia farmakologicznego, jakie jak wiemy osłabia naszą wątrobę. Oprócz tego chroni przed rakiem zapobiegając podziałowi komórek nowotworowych. Po ten specyfik sięgają także panie, które zmagają się z endometriozą. Jeżeli chodzi o stosowanie, to ostropest plamisty mielony możemy dodawać chociażby do herbaty, albo przyjąć jako napar. Stosuje się około dwóch łyżek dziennie, a przykładowa długość kuracji to około miesiąc.

olej

Źródło: ekoj.pl

Będąc w jednym z takich sklepów ze zdrową żywnością, warto zwrócić uwagę na zdrowy olej kokosowy zimnotłoczony. Wykazuje on niesamowicie dobroczynne właściwości. Pomaga walczyć ze zbędnymi kilogramami, przyspieszając metabolizm. Doskonale wpływa na układy odpornościowy i nerwowy. Nie powoduje reakcji alergicznych. Prócz tego może zastąpić sporo kosmetyków, przykładowo kremy do twarzy, balsamy do ciała czy maski do włosów, świetnie sprawdzając się jako naturalnego pochodzenia zamiennik drogich oraz często chemicznych specyfików kosmetycznych. Nie ma problemu ze stosowaniem, gdyż jest on dobry w smaku oraz sprawdzi się w kuchni do doprawiania sałatek, do smażenia czy pieczenia.

Jeszcze jednym interesującym produktem będą nasiona (nasiona CBD) chia, czyli szałwii hiszpańskiej. Szybką zyskują na popularności. Nic w tym dziwnego, gdyż są bardzo zdrowe, prawie jak ostropest plamisty mielony. Posiadają mnóstwo substancji odżywczych, wpływających korzystnie na ciało oraz mózg. Co ważne, przy sporej ilości dobrych dla zdrowia składników jak między innymi różnego rodzaju witaminy, wapń, magnez albo fosfor, posiadają one małą ilość kalorii. Ponadto zmniejszają ryzyko zachorowania na raka piersi. Przez dużą zawartość kwasów omega-3 wspomagają pamięć i koncentrację oraz pomagają w łagodzeniu skutków depresji. Wpływają doskonale na układ sercowo-naczyniowy, jak też zapobiegają cukrzycy typu drugiego. To tylko kilka produktów, natomiast warto od nich zacząć swoją przygodę ze zdrowymi nawykami żywieniowymi – dowiedz się więcej .