Bez kategorii

Właściwości herbaty z żeń szenia – przekonaj się sam

Żeń-szeń jest to roślinka uprawiana w Azji. Najcenniejszą jego odmianą jest biały żeń-szeń. Tradycyjna medycyna chińska zna jego zbawienne właściwości już od parędziesięciu stuleci. Żeń-szeń stosowany był na wszelakie niedomagania. Dzisiaj stosowany jest przez ziołolecznictwo jak też kosmetologię.

herbata

Autor: surtr
Źródło: http://www.flickr.com

Właściwości żeń-szenia. Biały szeń-szeń – tak samo jak wino – im jest starszym, tym sporzej ma właściwości. Tradycyjna medycyna chińska uważa go za panaceum, czyli środek na wszystko – btrt.com.pl/. Czy trafnie? Okazuje się, że tak. Po obadaniu zioła okazało się, iż żeń-szeń zawiera aż dwieście substancji leczniczych. Dzięki ginsenozydom hemoglobina może przenosić o wiele większą liczbę tlenu. To powoduje, że organy są odpowiedniej dotlenione. Organizm ma więcej energii. Może efektywniej pracować tak fizycznie jak również umysłowo. Ziołolecznictwo wykorzystuje żeń-szeń, aby poprawić koncentrację a także pracę umysłu i ażeby szybciej przełamywać zmęczenie. Ginsenozydy hartują układ odpornościowy. Organizm jest lepiej chroniony przed infekcjami bakteryjnymi czy wirusowymi, szybciej zwalcza schorzenia. Ginsenozydy skracają czas rekonwalescencji. Żeń-szeń hartuje serce. Zapobiega tworzeniu się zakrzepów w krwi. Pomaga równoważyć poziom cukru we krwi.

Jeżeli jesteś zdania, że prezentowany artykuł okazał się być godny Twojego zainteresowania, to z pewnością warto zobaczyć ponadto (https://englander.com.pl/medycyna-estetyczna-wroclaw/kwas-hialuronowy-wroclaw/) pozostałe podobne teksty!

Zwalcza cholesterol. Żeń-szeń obniża liczbę kwasu mlekowego w krwi. Kwas mlekowy pojawia się wtenczas, gdy układ poddawany jest dużemu wysiłkowi. Gwałtowne ćwiczenia powodują, że dostępna ilość tlenu nie starczy. Wtenczas pojawiają się bóle mięśni. Własności żeń-szenia sprawiają, iż szybciej można przełamać ów ból. Herbata z żeń szenia rekomendowana jest w szczególności starszym osobom – zobacz szczegóły.

chiny

Źródło: pixabay.com

Regularne przyjmowanie pomaga długo radować się dobrą formą i sprawnością fizyczną. Poza tym żeń-szeń korzystnie oddziaływa na sprawność psychiczną, pozwala dłużej cieszyć się młodością, redukuje przebieg menopauzy jak też andropauzy. W kosmetologii wyciąg z żeń-szenia dodaje się do kremów jak też mieszanin. Dzięki temu skóra dłużej utrzymuje młody wygląd. Mieszanki ziołowe z żeń-szeniem także zapobiegają wypadaniu włosów. Kuracja nie może trwać dłużej niż 2 miesiące. Nadzwyczaj ważna jest regularność. Jeśli nie będzie ona zachowana, żeń-szeń nie przyniesie rezultatów. Jednostki młode jak też zdrowe mogą powtarzać kurację dwa razy w roku. Najodpowiedniejszymi porami są wiosna oraz lato.