Dla dzieciaków

Wianki do komunii w dobrej cenie

Organizacja Pierwszej Komunii Świętej to duże wyzwanie nie tylko z punktu widzenia dziecka zobowiązanego do przyswojenia wielu modlitw czy wdrożenia się w katolickich tradycji. To wielka próba również dla bliskich, którzy muszą zaopatrzyć swoje dziecko w odświętny strój, właściwe obuwie, i zadbać o właściwą oprawę.

Dziewczynka u komunii

Autor: Dustin and Jennifer Stacey
Źródło: http://www.flickr.com
Właściwa oprawa to organizacja przyjęcia dla bliskich, będącego nieodłącznym elementem celebracji wielkiego wydarzenia z życia dziecka, jakim będzie przystąpienie do Pierwszej Komunii Świętej. Ludzie,którzy mieszkają w domach mogą zminimalizować wydatki organizując imprezę pod własnym dachem. Ludzie, którzy nie posiadają powierzchni, która jest stanie pomieścić kilkunastu członków rodziny z reguły decydują się na organizację Komunii w restauracji, jednak tworzy to znaczne wydatki przy cenach oscylujących wokół stu złotych za miejsce. Poza tym warto wynająć fotografa, który udokumentuje to ważne święto w życiu młodego chrześcijanina wkraczającego na kolejny etap wiary.

Dzieci komunijne

Autor: John Ragai
Źródło: http://www.flickr.com

Podsumowując sumę potrzebnych wydatków często poleca się zrezygnować usług fotografa i poprosić kogoś znajomego o wykonywanie pamiątkowych nagrań. Możliwości techniczne współczesnych aparatów fotograficznych niejednokrotnie dorównują tym specjalistycznym, a jeśli nie widać różnicy, nie warto przepłacać. Z drugiej strony istnieją kwestie, na których stanowczo nie warto oszczędzać. Pierwszą z nich będzie dopracowanie fryzury dziewczynki przystępującej do Pierwszej Komunii oraz jej mamy – w wyjątkowym dniu wszystkie kobiety, nawet te młodziutkie, chcą wyglądać olśniewająco. Jednym z najważniejszych elementów przygotowań do tego wielkiego dnia jest zakup alby (przeczytaj więcej).

Jeżeli ta publikacja zwróciła Twoją uwagę, to zerknij na informacje (http://www.prozoo.pl/sklep/psy/przysmaki-dla-psa/Fineyork-saszetki/), które podnosi podobną kwestię. Tamten post niewątpliwie także Cię zaintryguje, zatem kliknij ten link.

Wartym uwagi uzupełnieniem wyjątkowego ubioru są różnego rodzaju wianki do komunii (polecane stroje komunijne na Nieuniknionym wydatkiem są też rzecz jasna podarki dla nowych pełnoprawnych członków kościoła, warto jednak pamiętać, że to nie one są decydujące w tym ważnym dla chrześcijan święcie, lecz kontakt z Stwórcą.