Zdrówko

Wapno do picia dla uczuleniowców oraz nie tylko

Wapno do picia jest jednym z najbardziej skutecznych środków na złagodzenie symptomów alergii.
Należy jednakże mieć na uwadze, że używanie wapna, bez żadnych innych farmaceutyków przeciwalergicznych raczej nie pomoże pokonać symptomów reakcji uczuleniowej.

Wapno do picia warto przyjmować łącznie z innymi medykamentami łagodzącymi alergię, np. z cynkiem oraz kwercetyną.
narożnik

Autor: MM Collection
Źródło: MM Collection
samopoczucie
Wapno do picia – jakie posiada własności i zastosowanie? Calcium, mieści jony wapnia, kwas cytrynowy a także glikol. Wykorzystywane jest na rozmaitego typu alergie i wysypki, bowiem zmniejsza przepuszczalność ścianek krwionośnych naczyń. Wspomaga pracę układu nerwowego, wzmacnia kości, stawy i bierze udział w syntezie enzymów. Wapno wspiera pracę serca, bierze uczestnictwo w budowie komórek oraz powiększa przyswajalność witaminy B12.

Calcium Pantothenicum Jelfa wykorzystuje się na rozmaitego typu niedomagania. W większości wypadków wykorzystuje się w leczeniu wysokiego ciśnienia albo migrenach. Często używane jest także w łagodzeniu reakcji alergicznych, np. wysypki od słońca, czy też opuchnięcia. Dodatkowo wapno jest fundamentalnym budulcem Kości, zębów a także tkanki łącznej, dlatego ważne jest, ażeby w organizmie dzieci znajdowała się należyta jego liczba. Zbyt nieduże ilości przyjmowanego wapna prowadzą do rozwoju osteoporozy – choroby, która rozwija się w większości wypadków po 35.

Jeżeli masz ochotę pogłębić swą wiedzę, to przeczytaj interesujący artykuł (https://awodent.pulawy.pl/chirurgia-stomatologiczna/). W nim wyłożyliśmy ekstra i interesujące treści.

roku życia oraz powoduje kruchość kości.

Dlatego oprócz suplementacji wapnem należy też wzbogacić dietę o wyroby mleczne (sery, nabiał), a także poniektóre warzywa zielone, które mają w składzie wapń (kalarepka, brokuł, natka pietruszki).