Dla dzieciaków

Wakacje w siodle – dlaczego dobrze jest posłać swoje dziecko na obóz jeździecki

W obecnych czasach ulubioną rozrywką dzieciaków jest granie na pececie i komórce. Mogłoby się wydawać, że czas wakacji to okres, w którym dzieciaki spotykają się ze swoimi kolegami i razem spędzają czas na świeżym powietrzu. Niestety, ostatnimi czasy da się zauważyć, iż nawet jeśli brzdące spotykają się z przyjaciółmi, to najczęściej spędzaj czas przy komputerze.

koń na pastwisku

Autor: burlan marius
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego, już teraz wszyscy rodzice powinni zadbać o to, żeby zorganizować swojemu bobasowi przebojowe wakacje. Ciekawym wyjściem są sportowe obozy jeździeckie, szczególnie dla dzieciaków, jakie na co dzień mieszkają w dużym miasteczku. Z pewnością przeżycie wakacji na łonie natury w otoczeniu koników, sprawi, że dziecko będzie mniej awanturnicze i pojmie, że świat nie kręci się wyłącznie w sieci. Przed zapisaniem pociechy na tego typu wyjazd warto uprzednio zawieść go do stajni, by zaznajomiło się z normami bezpieczeństwa , a także rynsztunkiem jeździeckim. Znaczące jest również to, by trenerzy poznali ucznia z wierzchowcem, na którym będzie jeździł w czasie obozu. Jeżeli postanowimy, iż zapisujemy naszą pociechę na taką kolonię to wtenczas mamy możliwość wyboru terminu i czasu trwania takiego wyjazdu.

Jeżeli przedstawione w tym wpisie dane są dla Ciebie pasjonujące, to oprócz tego, który zamieszcza podobne artykuły.

Jeśli mamy możliwość to wskazane jest, aby posłać dziecko na dwutygodniowy obóz, bowiem w takim czasie jest w stanie pojąć fundamentalne techniki przemieszczania się na koniu. Oczywiście sportowe obozy jeździeckie to nie tylko jazda konna. Wykwalifikowana załoga zaaranżuje czas wszystkim kursantom. Multum czasu dzieci spędzą na placu zabaw, na górskich wędrówkach oraz biorąc uczestnictwo w zawodach sportowych. Na pewno wszyscy uczestnicy będą zadowoleni, bowiem na koniec każdego turnusu mają miejsce zawody, na których da się wygrać fajne nagrody –

konik i dziewczyna

Autor: Aaron Jenkin
Źródło: http://www.flickr.com
Nie musisz się denerwować, że Twoja pociecha sobie nie poradzi, gdyż opiekunowie z początku wypoczynku dopasują dla Twojego dziecka odpowiedniego konia, w zależności od zdolności. Sportowe obozy jeździeckie są dla osób, jakie miały już do czynienia z jazdą na koniach , a także dla tych którzy dosiądą to zwierzę pierwszy raz. Już dzisiaj zaplanuj swojemu dziecku niezwykłe wakacje. Będziesz miał gwarancję, że na tym obozie brzdąc pozna nowych kolegów, a także przeżyje cudowne chwile.