Zdrówko

W wypadku, kiedy stwierdzasz u siebie problemy z piciem, najwyższy moment myśleć o odwyku oraz fachowej pomocy

Alkoholizm jest niesamowicie podstępną przypadłością, która wywiera druzgocący wpływa na całe życie człowieka, którego dotyka, jak też jego rodziny. W naszym kraju kłopot z alkoholem okazuje się dosyć powszechny oraz bynajmniej nie tyczy wyłącznie osób z nizin społecznych. Alkohol piją biedni oraz zamożni, mężczyźni oraz panie, a coraz częściej można usłyszeć też o sytuacjach, gdy po napoje wysokoprocentowe sięgają młodsi nastolatkowie, a także dzieci. W wielu sytuacjach niezbędna okazuje się fachowa terapia dla uzależnionych.

terapia

Autor: Mike Renlund
Źródło: http://www.flickr.com
Alkoholizm jest trudną oraz podstępną przypadłością (Prywatna Klinika Leczenia Alkoholizmu), a najtrudniejsze w niej jest to, że osoba nią dotknięta zazwyczaj nie zamierza się do swych problemów przyznać. Rozpoczyna się dosyć niegroźnie od kieliszka alkoholu lub paru w czasie imprez, potem pije się już w samotności dla relaksu, aż w końcu nadchodzi taka chwila, kiedy nie może już przestać i nie zważając na obowiązki w pracy czy zobowiązania rodzinne spożywa się alkohol, gdy tylko poczuje się taki przymus. Nierzadko takie sytuacje wyzwalają agresję, bywają powodem rodzinnych nieporozumień oraz awantur, a w rezultacie przyczyniają się do rozbicia rodziny
W sytuacji, jeśli osobiście zauważa się u siebie problem z piciem alkoholu lub zaobserwuje się podobną przypadłość u kogoś z bliskich, warto rozejrzeć się za profesjonalnym wsparciem. W calutkiej Polsce funkcjonują kluby gromadzące ludzi uzależnionych, właśnie w nich można poszukać pierwszej pomocy, pójść na rozmowę albo poszukać odmiennej formy wsparcia. Czasami sytuacja jest na tyle skomplikowana oraz trudna, że potrzebny staje się odwyk alkoholowy – warto odwiedzić wtedy to miejsce.

W dzisiejszych czasach wiele uwagi poświęca się kwestii komfortu, zatem także w przypadku placówek proponujących leczenie uzależnień stawia się na wygodne i nowoczesne rozwiązania. W całej Polsce się profesjonalne kliniki i ośrodki podejmujące osoby z uzależnieniem alkoholowym, jak również z innymi problemami na stosowne kuracje. Jeśli chodzi o takie ośrodki, nie potrzeba mieć nawet skierowania, starczy skontaktować się oraz zapoznać z udostępnioną ofertą. Odwyk przewiduje detoks, jak także leczenie uzależnienia. Pomoc mogą otrzymać także osoby współuzależnione.