Zdrówko

W przypadku kiedy twój piesek okazuje się nieposłuszny, można wykorzystać profesjonalną obrożę antyszczekową

Czasem mawia się, że pies jest najlepszym kompanem człowieka. Pewnie tkwi w tym ziarenko prawdy, skoro tak wiele ludzi ma zwierzaki. Jednak czasem zdarzają się przypadki, kiedy pies pomimo miłości do właściciela, jest nieposłuszny.

elektroniczna obroża dla psa

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com
Normą są ucieczki w czasie spacerów, robienie dziur w ogrodzie bądź ujadanie, jeśli opiekun wychodzi z domu.
To skomplikowane sytuacje

Opisane sytuacje są dla opiekuna psa niesamowicie niemiłe, gdyż niejednokrotnie prowadzą do awantur ze sąsiadami albo z napotkanymi na ulicy osobami. Według opinii trenerów w takich kłopotach optymalnie pomoże elektroniczna obroża dla psa- (sprawdź elektroniczna obroża dla psa). Rzeczony element można teraz zakupić w licznych sklepach z towarami dla czworonogów. Obroża elektroniczna bywa dla pieska bezpieczna, ale należy pamiętać, by dopasować właściwy typ do wagi psa. Podobne elementy są z sukcesem stosowane w czasie tresowania psów. Elektroniczna obroża dla psa będzie dobrym rozwiązaniem jeżeli zwierzę ucieka na spacerach, goni za rowerzystami lub kopie dziury na trawniku.
Odżywianie

Autor: mixtureusa
Źródło: http://www.flickr.com
Popularne są też obroże antyszczekowe
Asortyment artykułów dla psów jest bardzo szeroki a równocześnie zróżnicowany i interesujący. Tak samo przydatnym elementem, jak obroża elektroniczna, (warto wejść) okazuje się obroża antyszczekowa. Opiekunowie zwierząt dosyć często narzekają, że ich zwierzaki szczekają lub warczą, gdy są bez opieki w domu. Obroże antyszczekowe działają na zbliżonej zasadzie, co elektroniczne. Wysyłają sygnał ostrzegawczy, który odciąga uwagę psa od chęci szczekania.

Jeżeli sygnał dźwiękowy nie pomaga, emitowane bywają lekkie impulsy elektrostatyczne. Na rynku napotyka się również obroże sprayowe oraz dźwiękowe. Dzięki temu każdy ma szansę dobrać obrożę, jaka najlepiej mu pasuje.