Bez kategorii

W jakim miejscu kupić bezpieczne odżywki dla sportowców?

Najczęściej spotykanym wyobrażeniem suplementów dla kulturystów są nielegalne środki przyspieszające przyrost masy mięśniowej, aż do nienaturalnych wielkości. Nic bardziej nieprawdziwego.

Dieta i sport

Autor: iStock
Źródło: iStock
Kulturystyka to bardzo wymagająca dyscyplina. Na zawodach sportowcy są oceniani nie tylko ze względu na muskulaturę, niezwykle istotna jest także właściwa postawa, prezencja i jak najmniejszy procent tkanki tłuszczowej. W celu osiągnięcia tego, kulturyści układają wraz z trenerem dopasowany plan ćwiczeń na cały rok, a tuż przed zawodami poddają się rygorystycznej diecie redukującej tkankę tłuszczową. Taki styl życia jest bardzo męczący dla organizmu, i głównie z tego względu sportowcy wykorzystują duża liczbę rodzajów preparatów wspomagających.

Zdrowie jest najistotniejsze

W czasie diety redukcyjnej, organizm cierpi z powodu niedoboru witamin i mikroelementów.
Sportowcy pobierają je więc w postaci pigułek lub zawiesin. Oprócz zestawu witamin, powinno się zatroszczyć o balans między kwasami tłuszczowymi. Zazwyczaj opiera się to tylko na wchłanianiu dostatecznej ilości kwasu omega 3. Jest to znacząca czynność, dla utrzymania serca zawodnika w dobrym stanie, żeby mogło przetransportować tlen do każdej grupy mięśniowej.

Jak nie dać się chorobie?

Autor: Lifeline – Star Fitness
Źródło: Lifeline – Star Fitness

Poza sercem, bardzo istotne jest utrzymanie stawów w dobrej kondycji – w szczególności w trakcie intensywnych ćwiczeń. Stawy narażone na spore obciążenia zużywają się szybciej, co może w znaczny sposób skrócić karierę kulturysty. W celu zachowaniu stawów w dobrej kondycji, przyjmuje się specjalne preparaty zawierające dużą ilość białka kolagenowego. Jednym z takich suplementów jest często wybierany wśród kulturystów flexit.

Mięśnie są tak samo istotne

Poprawienie muskulatury i przyspieszony wzrost mięśni w naturalny sposób jest możliwe, sportowcy używają głównie środków, które przyspieszają produkcję tlenku azotu w organizmie. Ma to zwiększyć ukrwienie mięśni, co z kolei umożliwia wzrost skuteczności ćwiczeń.

Ten serwis internetowy implanty zębowe cena posiada ciekawe informacje na omawiany wątek, zatem, jeśli ta tematyka Cię ciekawi, to sprawdź to obowiązkowo.

Są to poza tym środki stosowane przez sportowców uprawiających sporty siłowe, zapewniają one bowiem znaczny wzrost siły i energii. Preparaty takie zwykle stosuje się przed ćwiczeniami, mają postać łatwo wchłanialnych tabletek. Najpopularniejszym środkiem używanym przez sportowców jest nitrobolon

.