Zdrówko

W jakiej sytuacji musimy zdecydować się na operację zaćmy i czy jest to bolesne?

oczy są niezwykle istotne w życiu każdego człowieka. Kiedy nasz zmysł wzroku jest dobry, nie szanujemy zdolności poprawnego widzenia. Kiedy zauważysz, że obraz, na jaki patrzysz jest w mniejszym stopniu wyraźny, pora udać się do lekarza.

klinika

Autor: Kitmondo Marketplace
Źródło: http://www.flickr.com
operacja zacmy

Autor: Didriks
Źródło: http://www.flickr.com
zaćma nieubłaganie prowadzi do ślepoty. Jednak dziś mamy sposoby, żeby po krótkiej bezbolesnej operacji, znowu uzyskać zmysł wzroku i usprawnić ostrość widzenia. Dla osoby działającej zawodowo, strata ostrości widzenia stanowi znaczny kłopot. Dlatego też jeżeli zaobserwujesz u siebie takie objawy, idź do odpowiedniego lekarza, a on stwierdzi, czy operacja zacmy będzie w Twoim wypadku wymagana. Przed zaćmą nie sposób się ustrzec i nie ma profilaktycznej procedury jej wyleczenia. Na początku można zakupić odpowiednie krople, jakich obowiązkiem jest poprawa odżywienia soczewki i opóźnienie w niej niesprzyjających zmian. Nie ma jednak przykładów, że te krople właściwie działają. Z tego też powodu jedynym sposobem jest operacyjna zamiana soczewki naturalnej, ale zmętniałej na nie naturalną.
dermatologia

Autor: epSos .de
Źródło: http://www.flickr.com
Powszechnie dziś przeprowadzaną metodą jest fakoemulsyfikacja.

Chcesz ciągnąć dalej wciągającą treść? Więc nic nie stoi na przeszkodzie – kontynuuj terapia bydgoszcz na kolejnej stronie.

Przez niewielkie cięcie w rogówce można wprowadzić sondę oraz przy pomocy ultradźwięków rozkłada się soczewkę, a następnie wysysa z oka. Odmienną metodą stosowaną w początkowych zaćmach jest emulsyfikacja płynowa. W tym czasie soczewka jest rozbijana i wypłukiwana za pomocą sprężonego strumienia płynu. Najnowsze narzędzia służące do usuwania zaćmy, pozwalają na złączenie obu procedur, a dzięki takiemu postępowaniu na skuteczne oraz wypróbowane przeprowadzenie operacji. Po usunięciu zmętniałej soczewki, poprzez to samo nacięcie wprowadzana jest sztuczna, jaka od razu obiera odpowiedni kształt.

Po tego typu operacji, nie należy zakładać szwów, ponieważ rana sama się zamyka pod wpływem naporu wewnątrzgałkowego. Cały zabieg zajmuje tylko 10-20 minut i można go robić w sposób ambulatoryjny.