Zdrówko

W jakich sytuacjach może pomóc psycholog dla dzieci? Na czym polega psychoterapia dzieci? Jakie zachowanie dziecka jest niepokojące?

Czasami zdarza się, że nie tylko dorosłe osoby potrzebują wsparcia psychologa w trudnych chwilach. Wymagają jej także najmłodsi, jacy nie radzą sobie z bardzo traumatycznymi przeżyciami, albo po prostu z codziennymi problemami. W jakim momencie zgłosić się do tego typu specjalisty?

smutny chłopiec

Autor: Centrum Komunikacji Gordona,
Źródło: Centrum Komunikacji Gordona,
Dosyć powszechnym problemem, kiedy potrzebny jest psycholog dziecięcy, są sytuacje gdy dziecko nie mówi, lub mówi dość mało. Takie problemy zdarza się, że dotyczą całkiem małych dzieci około 2 lat, które nie zaczęły gaworzyć. Tak samo jak starszego dziecka, które mówi zaledwie pojedyncze wyrazy. Czasami pomoc logopedy pomaga, natomiast niestety czasem jest tak, iż za tego typu problemami kryją się inne sprawy. Problem bowiem może mieć podłoże psychologiczne. Psycholog dziecięcy jest w stanie ocenić to jak rozwija się dziecko oraz pomoże odnaleźć przyczynę problemów – więcej na >.

Czasami przyczyną, dla jakiej udajemy się do psychologa jest inne niż normalnie zachowanie dziecka. Natarczywe obgryzanie paznokci, to zapewne jedno z częstych niepokojących rzeczy. Jednak zdarzają się także takie jak uderzanie głową o podłogę, jąkanie jak również rwania włosów z głowy. Dzieciaki często mają problem z poradzeniem sobie z napięciami. Nie potrafią sobie jeszcze dobrze poradzić ze stresem. Czasem pomimo wielkich chęci, rodzic nie dostrzega przyczyny tego typu zachowania. Psycholog może z dobrym skutkiem w takiej sytuacji pomóc.

Czasami w momencie głębszych problemów albo traum przyda się dziecięca psychoterapia.

Pragniemy Cię namówić do tak samo interesujących postów, które przygotowaliśmy dla Ciebie z pasją. Więc kliknij stronę ośrodek terapeutyczny depresja i przeglądaj to, na co będziesz miał ochotę.

Jest ona inna od tej, na jaką chodzą dorosłe osoby. Dziecko Tak naprawdę nie zdaje sobie sprawy, że jest uczestnikiem terapii. Spotkanie wygląda raczej jak zabawa, ze sporą ilością różnego rodzaju aktywności. Jest i malowanie, i śpiewanie i granie scenek. Sporą rolę w tego typu psychoterapii odgrywają też sami rodzice. Psychoterapia przydaje się, kiedy dziecko ma lęki, ma fobie albo nerwice. Na tego typu zajęciach dzieciaki uczą się jak walczyć z problemami i są bardziej pewne siebie. Dobrze jest skorzystać z tego rodzaju pomocy, by wesprzeć dziecko w radzeniu sobie z ciężkimi sytuacjami.

psychologia

Autor: Philippe Put
Źródło: http://www.flickr.com
Jest jeszcze sporo innych sytuacji, kiedy pomoc psychologa albo dziecięcego psychoterapeuty jest ogromnie istotną rzeczą. Nie powinno się lekceważyć tego, iż z dzieckiem dzieje się coś niedobrego. Czasami, opiekunom trudno jest popatrzeć z boku oraz dostrzec źródło problemów. W takim wypadku pomóc może właśnie specjalista – .pozostałe wiadomości (znajdź informacje)/J]