Bez kategorii

W jaki sposób zwiększyć motywację podwładnych. Kilka inspiracji dla prezesów

Motywacja podwładnych ma wielki wpływ na rozwój przedsiębiorstwa, a przy tym przekłada się też na osiągane zyski. Stąd nie może zaskakiwać fakt, że pracodawcom bardzo zależy na tym, żeby referentkom czy pozostałym zatrudnionym chciało się pracować.

kobieta

Autor: Lies Thru a Lens 
Źródło: http://www.flickr.com
O morale personalu należy jednak systematycznie dbać.
Przyznanie chociażby niedużej podwyżki lub premii uznaniowej to najprawdopodobniej najpopularniejszy sposób nagradzania czy motywowania pracowników. Pieniądze można jednakże wydać także w zupełnie inny, lecz tak samo wartościowy sposób, na przykład na programy prozdrowotne dla firm . Trzeba pamiętać, że czterdziestolatek pracuje nie tylko po to, aby zarobić na utrzymanie, ale również po to, by realizować swoje pasje lub życiowe plany. I choć prawdopodobnie nie zna znaczenia słów corporate wellness, to zapewne chętnie skorzysta z interesującego programu zaoferowanego przez szefa.
Jak nadmieniliśmy, troska o ciągły rozwój podwładnych obejmuje wiele aspektów. Odpowiednio skomponowane programy prozdrowotne dla firm to zaledwie jeden z planów wartych uwagi. Najważniejszą korzyścią wynikającą z zakupienia takiego pakietu jest fakt, iż pomoc dla personelu jest długofalowa i kompleksowa. Tak działania oferowane w ramach corporate wellness, jak i wdrażanie profesjonalnego programu prozdrowotnego w korzystny sposób wpływają również na budowanie przyjaznej atmosfery w zakładzie shadu.pl/project/programy-prozdrowotne-w-firmie/ .
Na zakończenie należy też wspomnieć o pomysłach, których zrealizowanie nie kosztuje ani złotówki.

Do najprostszych, a jednocześnie najbardziej ewidentnych metod motywacji pracowników wliczają się ustne albo pisemne pochwały.

Jeśli jesteś zadania, że prezentowana kwestia jest zajmująca, wejdź na ten odnośnik, w najnowszym wpisie (https://fabrykaoptyka.pl/) również znajdziesz coś godnego zainteresowania!

Dobre słowo posiada zresztą czasami o wiele większą wartość aniżeli pieniądze.