Dla dzieciaków

W jaki sposób zorganizować przedstawienie dla najmłodszych? O jakich elementach należy pamiętać?

Działalność sceniczna jest czymś bardo potrzebnym, jeśli mówimy o pracy z dziećmi. I nieważne, o jakiej grupie wiekowej jest mowa. Po prostu jest to nieodłączny element takiej pracy. Tak więc, czy to przedszkole, szkoła, a może też prywatny ośrodek, trzeba się przygotować na taką działalność. Nie należy się przy tym stresować, że nie damy rady, ponieważ nie trzeba mieć talentu, by takie coś zorganizować. Liczą się chęci i znajomość paru ważnych kwestii. O nich opowie właśnie ten artykuł.

Organizować spektakle dla dzieci może praktycznie każdy z nas, trzeba jednak przede wszystkim pamiętać o dobrym scenariuszu. U nich są super propozycje dowiedz się więcej.

Przypinam tu mój odsyłacz do następnej witryny. Myślę, że zechcesz przeczytać świeże artykuły, jeżeli zaintrygowały Cię te pokazane na tej stronie.

Jakie cechy posiada świetny scenariusz? Jest ich z pewnością parę, osoby, jakie je znają uważają, że napisanie najlepszego scenariusza nie jest zadaniem skomplikowanym. Najważniejsze, żeby scenariusz był dostosowany do dużej ilości małych aktorów. Taki wymóg jest ważny pod wieloma względami, gdyż odnosi się nie tylko do fabuły i piosenek, ale także do języka. Pamiętanie o takiej wytycznej z pewnością ułatwi pracę sprawiając, że dzieci będą zaangażowane w przygotowania z wielkim entuzjazmem. [IMG=1411/547738a14c81b___flickr_15645490510.jpg|R|W=200|ALT=Spektakle dla wszystkich dzieci –

Z takiego samego powodu trzeba przywiązywać wagę do tego, by w spektaklu znalazło się bardzo dużo występujących, najlepiej jest, jak na scenie może wystąpić nie parę osób, lecz cała grupa. To powoduje, iż występy mają jeszcze jedną funkcję, gdyż budują jedność wśród dzieci zapewniają im szansę na przeżycie wspólnej przygody. Nie bez znaczenia jest także treść scenariusza, jeśli więc jest taka możliwość, musimy zadbać o to, żeby przekazywała większe wartości. Przedstawienie głównie musi zachęcać do jakiś refleksji, choć wcale nie oznacza to, iż nie może być śmieszne, to powoduje, iż dzieci mają większą frajdę, gdy angażują się w przygotowania.

Scenariusz powinien być także stworzony w taki sposób, żeby można go było zaadaptować do warunków, jakimi w tej chwili dysponuje pedagog. Nie zawsze bowiem można liczyć na ogromną salę jak i imponujące nagłośnienie, nie powinna to być większa przeszkoda, jakiej nie da się pokonać. Należy tu wykazać się pomysłowością. Czasami dzieci mają doskonałe, kreatywne pomysły. Dobrze jest w tym przypadku pozostawić tutaj pole do popisu dla nich. Nigdy nie wiadomo co z tego pozytywnego wyniknie.